GreenWay Polska zelektryfikuje świętokrzyską policję

GreenWay Polska zelektryfikuje świętokrzyską policję
Fot. Gramwzielone.pl (C)

GreenWay Polska dostarczy stacje ładowania świętokrzyskiej policji. To wynik wygranego przetargu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Sprzęt pojawi się w ośmiu wybranych komisariatach na terenie województwa.

Przetarg wygrany przez gdyńską firmę dotyczył dostawy i instalacji stacji ładowania na potrzeby Policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Kielc odebrali 4 pojazdy elektryczne.

Łącznie w 8 komisariatach zainstalowanych zostanie 9 stacji ładowania o mocy do 22 kW. Będą to urządzenia polskiego producenta Enelion Stilo.

REKLAMA

Zgodnie z zapisami oferty stacje ładowania zostaną uruchomione w komisariatach do 20 listopada br.

REKLAMA

GreenWay Polska podkreśla w komunikacie, że inwestycje policji wpisują się w ogólny trend elektryfikacji flot samochodów należących do instytucji i firm. W Polsce sukcesywnie rośnie liczba stacji ładowania instalowanych w miejscach pracy, co pozwala na podłączenie pojazdów w godzinach pracy, lub w nocy samochodów służbowych pozostawianych na parkingu.

Jednocześnie pojawiają się stacje instalowane przy budynkach użyteczności publicznej zapewniające usługi ładowania m.in. elektromobilnym interesantom. Według GreenWay liczba urządzeń w najbliższym czasie będzie szybko rosła m.in. z uwagi na wdrażane regulacje unijne.

– Od marca 2021 roku w każdym nowym i modernizowanym budynku konieczne będzie zapewnienie takiej infrastruktury. W przypadku budynków użyteczności publicznej, biur i obiektów niemieszkalnych będzie obowiązywał wymóg zabezpieczenia 20 proc. miejsc parkingowych – komentuje Aleksander Czapczyk, dyrektor sprzedaży GreenWay Polska.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.