Szejkowie będą produkować baterie samochodowe

Szejkowie będą produkować baterie samochodowe
foto- worldfutureenergysummit.com

Największe grupy kapitałowe z arabskich Emiratów coraz chętniej inwestują w technologie związane z elektryczną motoryzacją.

W ubiegłym tygodniu arabski fundusz Al Dobowi Group we współpracy z firmą Eternity Technologies zainaugurował produkcję baterii do samochodów elektrycznych w znajdującym się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieście Al Jazeera Al Hamra. Inwestycja pochłonęła 55 mln dolarów.

Dzięki współpracy z Al Dobowi Group firma Eternity Technologies będzie mogła rozwijać technologie w zakresie elektrycznego napędu dla różnego rodzaju pojadów – począwszy od wózków widłowych na ciężarówkach kończąc.

REKLAMA
REKLAMA

Eternity Technologies szacuje, że 85 proc. produkcji fabryki w ZEA będzie trafiać na ekpsort – przede wszystkim do USA i Azji.

Uruchomienie fabryki baterii do pojazdów elektrycznych w Al Jazeera Al Hamra to nie pierwszy przykład współpracy arabskich funduszy inwestycyjnych z zachodnimi firmami w zakresie prac nad pojazdami z elektrycznym napędem.

W 2009 roku fundusz Aabar Investments z Abu Dhabi przejął od Daimlera jego 40% udziałów w amerykańskim producencie samochodów elektrycznych Tesli, stając się właścicielem 4% udziałów w firmie z Kalifornii.

Fundusz Aabar Investments należy do International Petroleum Investment Company (IPIC), która jest całkowitą własnością rządu emiratu Abu Dhabi.