300 hybrydowych Yarisów dla carsharingu w Warszawie

300 hybrydowych Yarisów dla carsharingu w Warszawie
Fot. German Medeot, flickr cc

300 hybrydowych samochodów Toyota Yaris trafi do firmy Panek S.A. Jest to największe zamówienie na hybrydowego Yarisa w historii firmy Toyota.

Hybrydowe Yarisy pojawią się na ulicach Warszawy już niebawem. Będą do dyspozycji każdej osoby, która posiada prawo jazdy od co najmniej roku, kartę płatniczą i zarejestruje się w usłudze Panek CarSharing. Usługa carsharingu realizowana przez firmę Panek S.A. to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce.

Zanim samochody trwale zagoszczą na ulicach Warszawy będzie je można bezpłatnie przetestować. W ramach propagowania idei carsharingu firma Panek chce udostępnić nowe Yarisy dla 3 tys. osób, które zgłoszą się do ich testowania.

REKLAMA
REKLAMA

– Szukamy osób, które będą jeździć naszymi autami i opowiedzą o swoich wrażeniach. Zależy nam na tym, żeby usługa carsharingu w Panek była jak najlepiej dopasowana, dlatego tak wielką wagę przykładamy do tego testu i udostępniamy nowe samochody dla 3 tys. osób bez żadnych opłat. Dla nas wartością są opinie testujących i ich sugestie, być może zainspirują nas i wprowadzimy do usługi coś, czego wcześniej nie zakładaliśmy – zapewnia Katarzyna Panek, rzecznik Panek S.A.

Usługa wypożyczania samochodów w Panek CarSharing ruszy już w przyszłym miesiącu. Rozliczenie ma następować w oparciu o aplikację mobilną i po zsumowaniu ilość zrobionych kilometrów i czasu przejazdu. Znaleźć i wypożyczyć auta będzie można za pomocą specjalnej aplikacji. Otwarcie i zamkniecie samochodu odbywa się bezkluczykowo. Firma uruchamiająca carsharing ma płacić za postój wszystkich samochodów w granicy płatnej strefy parkowania w Warszawie.

red. gramwzielone.pl