Siemens inwestuje w największą sieć ładowania elektryków

Siemens inwestuje w największą sieć ładowania elektryków
Foto. Siemens

Niemiecki koncern zainwestował w amerykańską firmę ChargePoint, która już teraz posiada największą na świecie sieć ładowania samochodów elektrycznych.

ChargePioint zamknął kolejną rundę finansowania, w której zebrał w sumie 43 mln dolarów i w której największym inwestorem jest Siemens. Przedstawiciele niemieckiego koncernu wejdą do władz amerykańskiej firmy.

Wcześniej w tym roku, w jednej z kolejnych rund finansowania, w której firma z Doliny Krzemowej pozyskała 82 mln dolarów, swoje fundusze zainwestował inny niemiecki koncern Daimler. Inwestorem w ChargePoint jest również BMW.

REKLAMA
REKLAMA

ChargePoint, który dotąd zbudował w USA i Meksyku sieć składającą się z 34,5 tys. stacji ładowania, planuje pierwsze inwestycje w Europie – przy wsparciu Siemensa, który już teraz buduje własne szybkie stacje ładowania w technologii DC.

Kilka tygodni temu firma z USA podpisała umowę na dostarczenie ponad 200 stacji szybkiego ładowania, które zostaną zainstalowane w Wielkiej Brytanii, gdzie po drogach jeździ już teraz ponad 90 tys. samochodów elektrycznych.

Ostatnio firma z Kalifornii przejęła stacje ładowania General Electric, rozbudowując swoją sięć o 1,8 tys. komercyjnych oraz 8 tys. domowych stacji ładowania. 

red. gramwzielone.pl