Senat przyjął ustawę o elektromobilności bez poprawek

Senat przyjął ustawę o elektromobilności bez poprawek
Foto. Senat.gov.pl

W dniu dzisiejszym Senat podjął uchwałę w sprawie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych  informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Za przyjęciem nowego prawa głosowało 61 senatorów, 27 było przeciw, zaś 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 90 senatorów.

W porównaniu do wersji ustawy uchwalonej przez Sejm, izba wyższa polskiego parlamentu nie wprowadziła żadnych zmian, o co zawnioskowała w dniu wczorajszym senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

REKLAMA
REKLAMA

Zdaniem rządu, wdrożenie poprawek spowodowałoby przedłużenie procesu legislacyjnego i w konsekwencji naraziłoby Polskę na kary finansowe ze strony Komisji Europejskiej w związku z opóźnieniem w implementacji do krajowego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE z dnia 22 października 2014 r. w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.

Można się jednak spodziewać, że w niedalekim czasie po wejściu ustawy w życie, zostanie ona znowelizowana. Konieczność wprowadzenia zmian sygnalizują zarówno parlamentarzyści, jak i organizacje społeczne oraz przedstawiciele branży.

Ustawa oczekuje teraz na podpis prezydenta.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych