Ile będzie kosztować pierwsze seryjnie produkowane, niemieckie auto elektryczne?

Ile będzie kosztować pierwsze seryjnie produkowane, niemieckie auto elektryczne?
Elektryczny Smart ForTwo. Foto: pedrosimoes, flickr cc-by-2.0

{więcej}Czołowe niemieckie koncerny motoryzacyjne pracują nad koncepcją elektrycznych aut już od kilku lat. W tej chwili prymat w tej dziedzinie należy do Daimlera, który jako pierwszy uruchomił produkcję samochodu napędzanego energią elektryczną.

Niedawno Daimler rozpoczął w swojej francuskiej fabryce w Hambach seryjną produkcję elektrycznej wersji Smarta – Smart ForTwo. Pierwsze Smarty na baterie zostały sknstruowane już kilka lat temu i od tego czasu przechodziły testy – głównie w dużych miastach – w Londynie czy Nowym Jorku, ponieważ Smart ForTwo ma być rozwiązaniem właśnie dla mieszkańców dużych miast – dzięki oszczędności energii, a także miejsca, które może zająć na parkingu dzięki swoim małym gabarytom. 

REKLAMA

Auto będzie dostęne w dwóch wersjach – wraz z baterią i wówczas będzie kosztować od 23.680 €, a w drugim przypadku Smarta ForTwo będzie można kupić z opcją leasingu baterii – za 18.910 €. Miesięczny koszt wynajmu baterii ma wynosić 65 €. 

REKLAMA

Jakkolwiek produkcja już się rozpoczęła, samochód nie jest jeszcze dostępny w salonach. Ma jednak do nich trafić jeszcze przed końcem roku. Kolejnym miejskim samochodem elektrycznym z Niemiec, który trafi do seryjnej produkcji, może być BMW i3.
gramwzielone.pl