GreenWay obsłuży stacje ładowania IKEA

GreenWay obsłuży stacje ładowania IKEA
Fot. Ikea Polska

Należące do IKEA i ulokowane przy sklepach tej marki ładowarki AC do samochodów elektrycznych zostaną włączone do sieci GreenWay Polska. Ładowanie na stacjach należących do IKEA będzie, jak dotychczas, nieodpłatne.

Elektryczne auto można zasilić przy sklepach IKEA w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu – w każdej z tych lokalizacji można ładować po 4 auta jednocześnie – a także w Bydgoszczy i Poznaniu – w tych lokalizacjach można ładować po 2 auta jednocześnie. Przy pozostałych sklepach IKEA w Polsce nie ma obecnie stacji ładowania należących do firmy, planuje jednak ona dalszy rozwój i instalację kolejnych punktów.

Dzięki umowie z IKEA nasza sieć powiększy się o osiem ładowarek AC, czyli takich, które napełniają baterię auta o pojemności 30 kWh w ciągu niecałej 1,5 godz. To dobry czas, by zrobić zakupy i zjeść słynne klopsiki IKEA. Użytkownicy będą mogli zacząć i zakończyć ładowanie za pomocą naszej karty lub aplikacji Portal Kierowcy  – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

REKLAMA

Zainstalowane dotychczas przy sklepach IKEA ładowarki zostaną wyposażane w urządzenia pozwalające GreenWay na włączenie ich do sieci. Proces ma się zakończyć w połowie września tego roku.

Jednym z priorytetów naszej strategii zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive jest ochrona klimatu, co oznacza dążenie do redukcji większej ilości gazów cieplarnianych niż IKEA emituje w ramach swojego łańcucha wartości. Transport odpowiada za blisko 20 proc. naszego całkowitego śladu klimatycznego, dlatego naszym celem jest, aby do 2025 roku realizować 100 proc. dostaw do klientów i usług z wykorzystaniem pojazdów elektrycznych lub innych pojazdów o zerowej emisji. Chcemy także zachęcić naszych klientów do przejścia na pojazdy elektryczne, ułatwiając dojazd nimi do IKEA. Z tego względu od kilku lat instalujemy przy naszych sklepach stacje, które umożliwiają bezpłatne ładowanie samochodów elektrycznych – mówi Ewa Teodorczyk z IKEA Retail.

Ładowarki AC przy obiektach IKEA włączone do sieci GreenWay będą bezpłatne i ogólnodostępne – tzn. będzie mógł z nich korzystać każdy zarejestrowany klient sieci. Dzięki włączeniu ich do sieci, na mapie GreenWay Polska znajdzie się już ponad 70 punktów ładowania, z czego 12 to stacje partnerskie, obsługiwane przez GreenWay na zlecenie podmiotów trzecich. 

REKLAMA

GreenWay Polska oferuje właścicielom ładowarek lub podmiotom zainteresowanym ich zainstalowaniem usługi zarządzania taką infrastrukturą. W zależności od wyboru pakietu, może to być po prostu włączenie danej ładowarki do sieci GreenWay i pokazanie jej na mapie oraz w aplikacji operatora po obsługę płatności wraz z zaawansowanymi usługami monitorowania i zarządzania stacjami czy udostępnianiem danych behawioralnych.

Korzystanie z takich ładowarek może być odpłatne lub nieodpłatne dla klientów sieci, a każda z nich będzie dysponować infolinią techniczną czynną 24 godziny na dobę.

To, co wyróżnia naszą usługę, to fakt, że nasza sieć jest nie tylko inteligentna, ale też interoperacyjna. Interoperacyjność pozwala bez problemu komunikować się sieciom różnych operatorów między sobą i w konsekwencji umożliwia jej użytkownikom bezproblemowe podróżowanie praktycznie po całym świecie bez konieczności kolejnej rejestracji. Właściciele takich inteligentnych ładowarek, które zostaną włączone do naszej sieci, zyskują dzięki temu w prosty sposób rzesze klientów z całego świata – tłumaczy Rafał Czyżewski.

red. gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o