Pelety w górę na giełdzie NewConnect

Pelety w górę na giełdzie NewConnect
Alternative Heat, flickr cc-by-2.0

W pierwszym dniu notowań na NewConnect akcje Widok Energia, producenta peletów, wzrosły o {więcej}48,7%.

Dzięki wzrostowi zanotowanemu pierwszego dnia obecności na platformie giełdowej NewConnect, na koniec poniedziałkowego notowania akcje Widok Energia wyceniane były na poziomie 1,71 zł.

Wcześniej, w wyniku poprzedzającej wejście na NewConnect oferty publicznej, Widok Energia pozyskał kapitał 1 mln zł.

REKLAMA

Debiut naszej spółki na rynku NewConnect jest bardzo ważnym krokiem w realizacji strategii. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że środki pozyskane z emisji akcji i obligacji pozwalają nam na komfort planowania kolejnych inwestycji, które będą wyznaczały kierunki rozwoju dla całej branży OZE w Polsce – wnp.pl cytuje Iwonę Szmaję, prezesa Widok Energia.

REKLAMA

Środki pozyskane na giełdzie producent peletów zamierza zainwestować w plantację roślin energetycznych na powierzchni 1000 hektarów, które firma nabyła przejmując 100% udziałów w spółce Abaropol. Część terenów, prawie 1000 ha, pod uprawę roślin energetycznych Widok Energia dzierżawi także od Agencji Nieruchomości Rolnych w miejscowości Stęga Mała.

W ubiegłym miesiącu Widok Energia uruchomił zakład granulacji biomasy w położonym na Żuławach Koniecwałdzie. Na inwestycję wartą 26 mln zł firma pozyskała kapitał m.in. z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, kredytów i środków uzyskanych dzięki emisji obligacji.

Kolejną inwestycją w Koniecwałdzie ma być elektrociepłownia na biomasę o mocy 2 MW. Projekt ma kosztować ok. 25 mln zł. W swoich planach Widok Energia zakłada także budowę za 40 mln zł drugiej elektrociepłowni w Lidzbarku Warmińskim.

– Docelowo chcemy stworzyć holding spółek, które będą produkowały zieloną energię, od zapewnienia sobie surowca, poprzez odpowiednie przygotowanie biomasy na same produkcji energii elektrycznej kończąc – wnp.pl cytuje Iwonę Szmaję.