Metus – PGE oferuje aplikację do pomiaru zużycia energii

Metus - PGE oferuje aplikację do pomiaru zużycia energii
RWE press

PGE podała, że swoim klientom będzie oferować usługę, dzięki której przedsiębiorcy mogą znacząco obniżyć wysokość płaconych rachunków za prąd. Ma to umożliwić aplikacja służąca do monitorowania i zarządzania energią elektryczną.

PGE informuje, że dzięki nowemu produktowi PGE Obrót i Exatel, spółek z Grupy Kapitałowej PGE, klienci biznesowi z dowolnego miejsca na świecie mogą analizować poziom zużycia energii nawet w kilku swoich zakładach jednocześnie. Jak zapewnia PGE, to krok do optymalizacji poboru prądu, a tym samym obniżenia wysokości płaconych rachunków co najmniej o 10 proc.

Aplikacja o nazwie Metus ma być wykorzystywana do aktywnego, całodobowego audytu zużycia energii elektrycznej. Rozwiązanie jest dedykowane klientom PGE, którzy rozliczają się głównie w grupach taryfowych C2x i Bxx i którzy posiadają większą ilość punktów pomiarowych. 

REKLAMA

System ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, zakładach przemysłowych, a także budynkach biurowych i obiektach magazynowo-logistycznych.

REKLAMA

System składa się z inteligentnych liczników i czujników, które regularnie pozyskują szczegółowe dane pomiarowe. Zebrane informacje są przekazywane w czasie rzeczywistym do centralnej bazy danych. Aplikacja zarządzająca analizuje pozyskane parametry i generuje szczegółowe raporty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem Internetu można śledzić poziom zużycia energii w firmie, również z perspektywy wydajności urządzeń. Pomocna jest przy tym możliwość generowania raportów w postaci tabelarycznej lub graficznej z funkcją eksportu danych do aplikacji biurowych takich jak Excel czy Access – informuje PGE. 

Dane o zużyciu energii Metus będzie gromadzić w chmurze, co ułatwi dostęp do nich z dowolnego miejsca i urządzenia połączonego z Internetem. 

Dodatkowo, w przypadku wystąpienia awarii i stanów alarmowych Metus ma automatycznie wysyłać powiadomienia SMS-owe lub mailowe.

System został opracowany wspólnie przez Apator – lidera na rynku urządzeń pomiarowych oraz firmy z Grupy Kapitałowej PGE: PGE Obrót – sprzedawcę energii oraz Exatel – operatora telekomunikacyjnego.

gramwzielone.pl