Pompy ciepła Aermec – Włoska marka o globalnym zasięgu wreszcie w Polsce

Pompy ciepła Aermec - Włoska marka o globalnym zasięgu wreszcie w Polsce
Aermec

Firma Aermec specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z zakresu klimatyzacji rozmaitych powierzchni poprzez sprzedaż wydajnych produktów. Ponadto oferuje również pompy ciepła, które przenoszą energię pozyskaną w naturalny sposób do instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z historią marki Aermec. Opowiemy o początkach jej działalności, rozwoju, a także podamy konkretne dane liczbowe.

Historia marki Aermec rozpoczęła się na początku lat 60. XX wieku

Wszystko zaczęło się w 1961 roku. To właśnie wtedy Giordano Riello wyprodukował pierwszy klimatyzator oraz założył firmę Riello Condizionatori. Dlaczego o tym wspominamy? Giordano Riello wywodzi się z rodziny przemysłowców. Jego dziadek,  Ettore Riello, w larach 20-tych XX wieku założył firmę Riello Bruciatori, znanego na całym świecie producenta palników. Natomiast w 1963 powstała marka Aermec, która stworzyła rozbudowaną sieć sprzedaży nie tylko we Włoszech, ale również na terenach innych państw.

Pierwszy w Europie klimatyzator typu split autorstwa firmy Aermec Polska

Każda renomowana marka wyróżnia się wybitnym osiągnięciem. W przypadku Aermec pompy ciepła o wysokiej wydajności cieszą się sporą popularnością, ale tym razem zwracamy uwagę na coś innego. Mowa tu o wyprodukowaniu pierwszego w Europie klimatyzatora typu split. Składa się on z dwóch jednostek – zewnętrznej (agregat skraplający) i wewnętrznej (parownik).

Kolejne lata to kolejne sukcesy połączone z nieustannym rozwojem firmy

Producent Aermec nie spoczywa na laurach i po wyżej opisanym wielkim sukcesie wciąż rozwijał się poprzez tworzenie nowych projektów i strategii. Jakie rozwiązania zastosowano? Wyróżniliśmy kilka z nich:

 • rozszerzenie oferty o małe agregaty wody lodowej (z czasem regularnie zwiększano ich rozmiary);
 • produkcja klimakonwektorów oraz central wentylacyjno-klimatyzacyjnych;
 • przekształcenie nazwy na Aermec S.p.A.;
 • nawiązanie owocnej współpracy z Giorgetto Giugiaro, czyli znanym włoskim projektantem;
 • zrewolucjonizowanie procesu produkcji poprzez m.in. niestandardowe rozwiązania z zakresu robotyki oraz wdrożenie nowoczesnych procesów produkcji (lean manufacturing).

Niesamowite osiągnięcia, prestiżowe nagrody, 60. urodziny

Ostatnie lata są również bardzo udane dla całej firmy specjalizującej się w produkcji rozmaitych urządzeń takich jak różnego rodzaju klimakonwektory, agregaty, czy pompy ciepła Aermec. Firma może pochwalić się wprowadzeniem VMF, czyli układów automatyki do kontroli układów ze zmiennym przepływem wody grzewczej lub chłodzącej. Temu właśnie producentowi udało się także zbudować największą w całej Europie komorę kalorymetryczną. Jej moc wynosi aż 2 MW.

Nic dziwnego, iż takie sukcesy zostały zauważone oraz uwieńczone prestiżowymi nagrodami takimi jak:

 • „ACR NEWS AWARDS”,
 • „NATIONAL ACR & HEAT PUMPS AWARDS 2019”,
 • „H&V News Awards 2019”,
 • Zwycięstwo w konkursie „RAC Cooling Industry Award 2018”,
 • certyfikat „Prime Company”,
 • nagroda za innowacyjność od organizacji ASHRAE, AHR EXPO i AHRI.

Warto jeszcze wspomnieć o 2021 roku. Cały świat z pewnością nie wspomina go dobrze, ponieważ właśnie wtedy wszyscy musieliśmy mierzyć się z pandemią COVID-19. Dla firmy Aermec to ważna data, ponieważ firma obchodziła wtedy 60-lecie. Sposób świętowania był dość oryginalny, ale doskonale pasujący do ówczesnych trudnych czasów. Firma postanowiła otworzyć własny punkt szczepień, z którego mogli skorzystać nie tylko pracownicy, ale również wszyscy członkowie lokalnej społeczności.

Znakomite dane liczbowe producenta Aermec

Przejdźmy teraz do liczb, ponieważ dane składające się z cyfr nie kłamią. Oto one:

 •  ponad 300 milionów euro – rekordowe przychody uzyskane w 2022 roku;
 • 130 tysięcy metrów kwadratowych – pokaźna powierzchnia fabryki;
 • więcej niż 70 dystrybutorów zlokalizowanych w różnych rejonach świata;
 • 6 – właśnie tyle międzynarodowych spółek córek specjalizuje się w efektywnej sprzedaży poza Włochami;
 • ponad 700 nieustannie zaangażowanych pracowników;
 • 59 biur sprzedaży oraz 78 punktów zajmujących się obsługą klienta (obiekty znajdujące się na terenie Włoch);
 • ponad 70 dystrybutorów na świecie;
 • 1 – producent Aermec to niekwestionowany lider w szeroko pojętej dziedzinie technologii klimatyzacji.

Wartości i zasady etyczne mają ogromne znaczenie dla producenta pomp ciepła Aermec

Odpowiedzialne firmy potrafią osiągać sukces, jednocześnie kierując się szlachetnymi wartościami. Tak właśnie od lat funkcjonuje na rynku Aermec. Polska, Włochy, a także inne państwa doceniają ten fakt. Jednym z głównych czynników wpływających na tak gigantyczną popularność tej marki jest zapewnienie najwyższego komfortu swoim pracownikom. Zadbano o ich rozwój, dzięki czemu mogą osiągać coraz lepsze wyniki.

Włoska marka jest również wielkim zwolennikiem zrównoważonego rozwoju. Wszelkie działania podejmowane są w taki sposób, aby ludziom żyło się coraz lepiej dzięki praktycznym urządzeniom. Jednocześnie wszyscy pracownicy starają się dbać o środowisko poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z hurtownią OZE Sunprofi.

Więcej informacji o pompach ciepła Aermec na stronie: www.pompy.aermec.pl

artykuł sponsorowany