Samorządy na Śląsku dostaną dotacje na kolektory

Samorządy na Śląsku dostaną dotacje na kolektory
foto: Hewalex

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 6 śląskich samorządów otrzyma dofinansowanie na 1,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na {więcej}zastosowanie odnawialnych źródeł energii.

Całkowita wartość wszystkich projektów to 3,8 mln zł, z czego prawie połowę pokryje unijna dotacja. Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Najwięcej środków otrzymają – gmina Popów (powiat kłobucki), która za 1,3 mln zł zmodernizuje system grzewczy budynków publicznych wykorzystując m.in. technologię pomp ciepła, a także gmina Mykanów, która swoją infrastrukturę zaopatrzy w hybrydowe instalacje oświetlenia ulicznego. W obu przypadkach unijna dotacja wyniesie po 0,5 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Dzięki środkom z PROW gminy Bojszowy, Łodygowice, Goleszów i Tworóg zamontują w wybranych budynkach użyteczności publicznej instalacje solarne.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w konkursie na dotacje do odnawialnych źródeł energii do śląskiego PROW zgłoszono wstępnie 8 aplikacji, jednak dwóch wnioskodawców wycofało się w trakcie konkursu. W efekcie dotacje przyznano wszystkim wnioskującym o nie gminom.

red. gramwzielone.pl