Coraz więcej paneli z Frankfurtu nad Odrą

Coraz więcej paneli z Frankfurtu nad Odrą
NREL press

Zlokalizowana przy granicy z Polską ogromna fabryka paneli słonecznych First Solar, potentata na rynku fotowoltaicznym, podwoiła zatrudnienie i zwiększyła produkcję paneli PV.

W ubiegłym miesiącu fabryka paneli fotowoltaicznych we Frankfurcie nad Odrą, którą zbudował amerykański First Solar, osiągnęła pełne moce produkcyjne. Dzięki temu rocznie fabryka ma produkować do 250 MW paneli słonecznych. W krótkim czasie załoga fabryki zwiększyła się z 650 do 1200 pracowników.

REKLAMA

Fabryka we Frankfurcie nad Odrą jest największym w Europie zakładem produkującym cienkowarstowe panele solarne, których charakterystyka – stosunkowo niski koszt i mniejsza wydajność niż w przypadku paneli mono- i polikrsytalicznych – sprawia, że obsługują one głównie duże farmy fotowoltaiczne.

REKLAMA

Panele produkowane we Frankfurcie nad Odrą trafiają głównie na rynek niemiecki, a ostatnio także na szybko rozwijający się rynek włoski, dzięki temu, że First Solar otrzymał certyfikat świadczący, iż produkowane przez niego panele są wyrobami europejskimi. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule: Włochy: panele solarne tylko „Made in EU”.