MDI Energia zarobi 2,2 mln zł na budowie farmy PV

MDI Energia zarobi 2,2 mln zł na budowie farmy PV
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Działająca dotychczas głównie w sektorze biogazowni rolniczych Polska Grupa Biogazowa jeszcze w tym roku uruchomi swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną.

Należąca do Polskiej Grupy Biogazowej spółka PGB Energetyka sp. z o.o. podpisała umowę na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, która powstanie w miejscowości Tończa w gminie Liw na Mazowszu.

Wykonawcą będzie firma MDI Energia, która dotychczas budowała dla PGB biogazownie rolnicze.

REKLAMA

Na budowie farmy fotowoltaicznej w Tończy MDI Energia ma zarobić 2,209 mln zł netto. Termin realizacji upływa 31 sierpnia br.

Jak informuje w komunikacie MDI Energia, inwestycja w farmę fotowoltaiczną jest zgodne z realizowaną przez PGB strategią poszerzania zakresu działalności w obszarze OZE o projekty generujące energię ze źródeł innych niż wiatr i biogaz.

MDI Energia informowała we wcześniejszym komunikacie giełdowym o zdobyciu kontraktu na rozbudowę dwóch biogazowni rolniczych należących do PGB, w tym jednej znajdującej się w tej samej lokalizacji, w której powstanie farma fotowoltaiczna.

REKLAMA

MDI Energia rozbuduje elektrociepłownię na biogaz rolniczy w Tończy o 0,5 MW do mocy 1,5 MW. Termin realizacji umowy upływa 30 czerwca br., a wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 3,2 mln zł.

Obecnie Polska Grupa Biogazowa SA eksploatuje 7 biogazowni rolniczych i prowadzi 40 inwestycji.

Pod koniec 2019 roku MDI Energia rozpoczęła realizację pierwszych kontraktów biogazowych z zakontraktowanych 30 biogazowni dla Polskiej Grupy Biogazowej SA. 

Obecnie MDI Energia przygotowuje się ponadto do realizacji kolejnych projektów fotowoltaicznych i wiatrowych – w tym zakontraktowanej w ubiegłym roku budowy farmy wiatrowej Sompolno o mocy 37,5 MW. Wartość umowy podpisanej z deweloperem VisaVento Bau sp. z o.o. wynosi 29 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.