KGHM szuka partnerów do fotowoltaicznego biznesu

KGHM szuka partnerów do fotowoltaicznego biznesu
Foto. Manz

Informacje o planach budowy fabryki ogniw fotowoltaicznych przez KGHM podał pod koniec maja br. „Puls Biznesu”. Teraz te informacje potwierdza „Rzeczpospolita”.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, partnerem w realizacji inwestycji może być niemiecka firma, od której KGHM miałby kupić licencję na produkcję ogniw, ale która może zostać także udziałowcem nowego przedsięwzięcia. KGHM ma jednak rozmawiać w tej sprawie także z innymi firmami.

Cytowany przez „RZ” rzecznik KGHM informuje, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o kosztach inwestycji, a KGHM ma się znajdować w „zaawansowanym stadium analizy czynników, które mogą mieć wpływ na potencjalne zaangażowanie w projekt tego typu”.

REKLAMA
REKLAMA

Wiadomo, że KGHM chce produkować ogniwa fotowoltaiczne w technologii cienkowarstwowej, dzięki czemu będzie mógł wykorzystać do ich wytwarzania produkowane przez siebie surowce. Nie jest pewne, czy KGHM będzie produkować tylko ogniwa, czy także moduły fotowoltaiczne. 

Mamy świadomość, jak dynamicznie rozwija się światowy rynek fotowoltaiki oraz że może stać się ona bodźcem do rozwoju branży high-tech – „Rzeczpospolita” cytuje Dariusza Wyborskiego, rzecznika KGHM.

W maju „Puls Biznesu” podał, że KGHM jest na etapie poszukiwań lokalizacji pod budowę fabryki ogniw PV, a w grę miałyby wchodzić specjalne strefy ekonomiczne – mielecka, tarnobrzeska lub wałbrzyska. Więcej o planach KGHM w sektorze fotowoltaicznym: KGHM zbuduje fabrykę ogniw fotowoltaicznych.

gramwzielone.pl