Trina Solar z nowym rekordem sprawności ogniwa krystalicznego

Trina Solar z nowym rekordem sprawności ogniwa krystalicznego
Fot. Trina Solar

Chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych pochwalił się zwiększeniem sprawności ogniwa, które wykonano w technologii IBC. Trina Solar wylicza, że to już 18. osiągnięty przez nią, światowy rekord sprawności ogniwa fotowoltaicznego.

Trina Solar podaje, że na wykonanym przez nią ogniwie fotowoltaicznym o powierzchni 243,18 cm2 odnotowano rekordową sprawność rzędu 25,04 proc., którą potwierdzono w laboratoriach japońskiego instytutu JET.

W monokrystalicznym ogniwie fotowoltaicznym typu n, które poddano badaniom, stwierdzając rekordową sprawność, wykorzystano technologię IBC (Interdigitated Back Contact).

REKLAMA

Informacja o zwiększeniu sprawności ogniwa krystalicznego przez Trina Solar to odpowiedź na ogłoszone kilka dni temu przez niemiecki instytut ISFH zwiększenie sprawności krystalicznego ogniwa powyżej poziomu 26 proc. Więcej na ten temat w artykule: Wyższa sprawność ogniw krystalicznych typu p.

Obecnie znajdujące się w ofercie Trina Solar moduły fotowoltaiczne osiągają sprawność w przypadku technologii monokrystalicznej 19,2 proc., a w przypadku technologii polikrystalicznej 17,4 proc. – takie wartości podaje na swojej stronie internetowej chiński producent.

REKLAMA

Trina Solar od lat należy do czołówki największych producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych. Zgodnie z wynikami rankingu czołowych dostawców modułów fotowoltaicznych„Top-10 Module Suppliers in 2017″, opublikowanego przez PV-Tech, Trina Solar utrzymała się w zeszłym roku na drugiej pozycji, ustępując miejsca tylko chińskiemu Jinko Solar.

W roku 2017 poziom sprzedanych przez Trina Solar modułów wyniósł ok. 9 GW. Natomiast pod względem całkowitych, zrealizowanych dotąd dostaw chińska firma może pochwalić się sprzedażą na poziomie 32 GW.

Trina Solar nie podaje natomiast ubiegłorocznych wyników finansowych. W marcu 2017 roku jej notowania zdjęto z amerykańskiej giełdy, co zwolniło chińską firmę z obowiązku publikacji okresowych raportów finansowych.

Ostatnio w zakresie zwiększania sprawności ogniw i modułów fotowoltaicznych najgłośniej było o innym chińskim producencie Longi Solar, który dobija się do czołówki największych firm z branży PV.

Więcej o osiąganych przez tą firmę wynikach sprawności ogniw i modułów fotowoltaicznych w artykule: LONGi z nowym rekordem sprawności modułów PERC.

red. gramwzielone.pl