Zapraszamy na warszawską konferencję PV Power Plants EU 2013

Zapraszamy na warszawską konferencję PV Power Plants EU 2013
Jeremy Levine Design, flickr cc-by-2.0

{więcej}Po tegorocznych edycjach konferencji PV Power Plants EU 2013, które odbyły się w Pradze, Paryżu i Wiedniu, kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się tym razem w Warszawie. 

Warszawska konferencja PV Power Plants EU 2013 będzie okazją do wymiany opinii i informacji na temat bieżących wydarzeń na rynku fotowoltaicznym. Tematyka konferencji będzie skoncentrowana m.in. na kwestiach technicznych, standaryzacji i jakości produktów i usług instalatorskich, a także na kwestii ubezpieczeń i finansowaniu dużych naziemnych projektów fotowoltaicznych. 

Prelekcje podczas konferencji zostaną przeprowadzone w języku angielskim, a organizator przewiduje udział około 200 uczestników. W konferencji wezmą udział m.in. prezesi, menedżerowie produktów i projektów, dostawcy komponentów do instalacji fotowoltaicznych, inżynierowie, instalatorzy, firmy ubezpieczeniowe i brokerskie, przedstawiciele instytucji finansowych i funduszy inwestycyjnych, reprezentanci koncernów energetycznych oraz media branżowe. 

REKLAMA

– Rynki Europy Środkowo-Wschodniej zostaną odkryte przez branżę fotowoltaiczną i będą odgrywały w niej znaczącą rolę. Malejące ceny systemów fotowoltaicznych mogą spowodować umiarkowany rozwój PV w Słowenii czy Bułgarii, w których taryfy gwarantowane są wyższe niż np. w Niemczech czy we Włoszech. Inne kraje, takie jak Polska, rozważają wprowadzenie atrakcyjnych dopłat dla PV. Spadające ceny modułów i zmiany w systemach wsparcia, a także rozwój technologii magazynowania energii, sprawią jednak, że PV wkroczy w erę rozwoju niezależnego od subsydiowania – przekonuje organizator konferencji, firma Solarpraxis. 

REKLAMA

Warszawska konferencja PV Power Plants EU 2013 odbędzie się w dniach 14-15 marca br. 

Więcej informacji: 
http://www.solarpraxis.de/en/conferences/pv-power-plants-eu-2013/general-information/

Kontakt do organizatora: 

Amelie Wachner
Project Management
Conference Department
Solarpraxis AG
Zinnowitzer Straße 1, D-10115 Berlin, Germany
Tel: +49 (0) 30/72 62 96 – 405
Fax: +49 (0) 30/72 62 96 – 309
E-Mail: amelie.wachner@solarpraxis.de
Web: www.solarpraxis.de