Największy producent elektrowni wiatrowych na świecie jednak nie dla Chińczyków?

Największy producent elektrowni wiatrowych na świecie jednak nie dla Chińczyków?
Vestas press

{więcej}Chiński producent turbin wiatrowych Ming Yang poinformował – wbrew ostatnim wiadomościom, że nie zamierza przejąć duńskiego producenta Vestas. 

Jak poinformował Recharge, powołując się na szefa Ming Yang, Zhang Chuanwei, chińska firma nie jest zainteresowana zakupem Vestas, ani nie będzie rozważać takiego kroku w przyszłości. 

REKLAMA

W ostatnich tygodniach w chińskich mediach pojawiły się informacje, że Ming Yang planuje przejęcie duńskiego potentata. Kwota transakcji miałaby wynieść od 1,5 do 2 mld euro, a do przejęcia miałoby dojść we wrześniu tego roku. Wcześniej Vestas poinformował, że wiadmomości o sprzedaży udziałów Chińczykom to czysta spekulacja. 

REKLAMA

Firmą Vestas – największym producentem elektrowni wiatrowych na świecie, który przechodzi obecnie gruntowną restrukturyzację – według informacji duńskich mediów z kwietnia, zainteresowane były także inne chińskie firmy z branży wiatrowej – Goldwind i Sinovel. W ubiegłym miesiącu Vestas ogłosił, że wycofa produkcję z Chin sprzedając fabrykę wież wiatrowych firmie Titan Wind, a drugi z zakładów likwidując. 
gramwzielone.pl