Kulczyk chce przejąć dewelopera farm wiatrowych

Kulczyk chce przejąć dewelopera farm wiatrowych
Jan Kulczyk zapowiada rozpoczęcie inwestycji w offshore. Foto: Newseria

Przejęciem firmy {więcej}Polish Energy Partners interesuje się Polenergia należąca w 100-procentach do Kulczyk Investments. 

Polenergia ogłosiła wezwanie do zakupu 100% akcji notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych Polish Energy Partners (PEP). Cena, jaką oferuje za PEP należąca do Jana Kulczyka spółka, to w sumie  671 mln zł. Aby transakcja doszła do skutku, na wezwanie Polenergii muszą odpowiedzieć akcjonariusze posiadający przynajmniej 80% akcji PEP. 

REKLAMA

Dlaczego Polenergia jest zainteresowana przejęciem PEP, który działa m.in. w polskiej branży energii wiatrowej, bioenergii i przetwórstwa biomasy? – Akwizycja PEP jest kolejnym krokiem w budowie zintegrowanej pionowo grupy energetycznej, opartej o zbilansowany portfel wytwórczy, w którym istotną rolę odgrywają źródła odnawialne. Polenergia, należąca do grupy Kulczyk Investments, to idealny partner dla PEP, który zapewni spółce i zarządowi nie tylko kapitał, ale także wiedzę i doświadczenie do dalszego rozwoju w ramach większej, międzynarodowej grupy – „Rzeczpospolita” cytuje Dariusza Mioduskiego, prezesa zarządu Polenergii. 

REKLAMA

„RZ” cytuje również właściciela Kulczyk Investments, Jana Kulczyka – Alternatywne źródła energii są jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu globalnej gospodarki. Jest to efekt coraz większej społecznej świadomości ekologicznej, regulacji prawnych, ale także rosnącej odpowiedzialności biznesu. A dla mnie, przewodniczącego Green Cross International, priorytetem jest stworzenie nowoczesnej grupy energetycznej o zbilansowanym portfelu aktywów opartych o konwencjonalne, jak i ekologiczne źródła energii – argumentuje na łamach „RZ” Jan Kulczyk. 

W ubiegłym tygodniu w mediach pojawiła się informacja, że przejęciem PEP zainteresowana jest także Polska Grupa Energetyczna, dla której zakup PEP z jego aktywami w postaci projektów i gotowych farm wiatrowych może znacząco pomóc w realizacji strategii mającej na celu budowę do 2015 roku około 500 MW mocy w farmach wiatrowych na lądzie. 
gramwzielone.pl