Kulczyk bliżej przejęcia Polish Energy Partners

Kulczyk bliżej przejęcia Polish Energy Partners
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

{więcej}Zarząd Polish Energy Partners (PEP) pozytywnie zaopiniował możliwość przejęcia firmy przez jedną ze spółek należących do Jana Kulczyka. 

Jak informuje cire.pl, Zarząd PEP stwierdził, że cena wezwania do zakupu akcji (31,5 zł za akcję) odpowiada wartości rynkowej firmy. Wezwanie do zakupu 100% akcji PEP ogłosiła kilka dni temu Polenergia należąca do Kulczyk Investments.

REKLAMA

Jak komentował wówczas Jan Kulczyk, zainteresowanie firmą z branży OZE wynika z faktu, że energetyka odnawialna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin globalnej gospodarki. Biznesmen dąży do stworzenia grupy energetycznej ze zbilansowanym porfelem aktywów – tj. zawierającego projekty z zakresu konwencjonalnej energetyki, ale także opartego o zieloną energię. 

REKLAMA

Aby transakcja doszła do skutku, na wezwanie Polenergii muszą odpowiedzieć właściciele przynajmniej 80% akcji spółki. Wcześniej zainteresowanie zakupem Polish Energy Partners zgłosiła Polska Grupa Energetyczna. Polish Energy Partners działa na rynku energii wiatrowej i biomasy. Potencjał uruchomionych farm wiatrowych PEP to ok. 80 MW, a realizacja obecnych projektów może zwiększyć ten potencjał do ok. 500 MW w ciągu najbliższych kilku lat. Dodatkowo PEP posiada około 100 MW w projektach elektrowni biomasowych.
gramwzielone.pl