Na Podlasiu ma powstać farma wiatrowa

Na Podlasiu ma powstać farma wiatrowa
Dong Energy

W położonym na granicy województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego {więcej}Grajewie farmę wiatrową chce wybudować Contino Wind Group. 

O realizację inwestycji Contino Wind Group ubiega się już od trzech lat. Wstępnie wytypowano lokalizacje pod 6 elektrowni wiatrowych i z takiej ilości wiatraków zgodnie z zamierzeniami inwestora ma się składać farma wiatrowa. 

REKLAMA

Do swojej inwestycji Contino przekonuje lokalne władze i mieszkańców przede wszystkim wskazując na korzyści finansowe. Roczne wpływy podatkowe dla gminy szacuje się na około 600 tys. zł. 

REKLAMA

– W obliczu takiej sytuacji samorządy powinny zadbać o to, aby stworzyć odpowiednie warunki dla podmiotów, które nie boją się ryzyka inwestycyjnego i chcą inwestować duże pieniądze i tym samym przyczynić się do zasilania lokalnych budżetów. Lokalizacja farmy wiatrowej na terenie Miasta Grajewa jest przykładem inwestycji, której zalety z pewnością odczują wszyscy mieszkańcy. Należą do nich zarówno korzyści wizerunkowe – miasta i gminy, w których funkcjonują elektrownie wiatrowe postrzegane są przez kolejnych inwestorów jako przyjazne i otwarte na współpracę – ale co równie ważne – korzyści finansowe – informuje Contino. 
gramwzielone.pl