Kolejne turbiny PowerWind w Polsce

Kolejne turbiny PowerWind w Polsce
PowerWind press

Udany pierwszy kwartał 2011 r. pozwolił firmie PowerWind rozwinąć swoją pozycję na polskim rynku w {więcej}sektorze komunalnym dla projektów o mocy do 10 MW.

Od początku roku zainstalowano w Polsce dwa turbozespoły typu PowerWind 56. Pod trzeci rozpoczęto już prace przy budowie fundamentów. Na początku marza został przedsiębiorca średniej wielkości jako następny klient wygrany. Jego 900kW mocna turbina będzie wybudowana w tym roku w Podlachieniu.

REKLAMA

Sukcesy są wynikiem ukierunkowania firmy PowerWind na specjalne potrzeby klientów sektora komunalnego. Obok produktów o wysokiej jakości technologicznej ta grupa klientów jest zainteresowana doradztwem organizacyjnym i finansowym w fazie projektowania oraz rozwiązaniami serwisowymi na miarę.

REKLAMA

„Nasi rozmówcy z działu dystrybucji i zarządzania projektami firmy PowerWind byli dostępni przez całą dobę. Odpowiedzi na pytania oraz rozwiązania problemów otrzymywaliśmy tak szybko jak to było możliwe ku naszemu pełnemu zadowoleniu”, powiedział pan Wojciech Misiaszek, członek zarządu lokalnego projektodawcy TeleEnergia. Jego pierwsza turbina PowerWind została zainstalowana pod koniec lutego w Jabramowie (woj. warmińsko-mazurskie). Wzniesienie drugiego i trzeciego turbozespołu PowerWind zostało już zaplanowane na rok 2011 i 2012.

Firma PowerWind sprzedała już ponad 120 turbozespołów wiatrowych na całym świecie. W Polsce przedsiębiorstwo prowadzi obiecujące rozmowy na temat kolejnych projektów, dotyczących zarówno turbozespołu PowerWind 56 o mocy 900 kW jak również nowego turbozespołu PowerWind 100 o mocy 2,5 MW.