Deweloper farm wiatrowych na problemy na giełdzie. Interwencja KNF

Deweloper farm wiatrowych na problemy na giełdzie. Interwencja KNF
noldor, flickr cc-by-2.0

{więcej}Obrót akcjami firmy Elkop Energy na giełdzie NewConnect został wstrzymany po interwencji Komisji Nadzoru Finansowego. 

Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami Elkop Energy na wniosek KNF, który argumentował, że wstrzymanie obrotu firmy działającej w branży OZE na okres miesiąca pozwoli na sprawdzenie, czy jej funkcjonowanie na NC zagraża prawidłowemu funkcjonowaniu giełdy i pozwoli na zapoznanie się z sytuacją spółki.

REKLAMA

Elkop ENergy zadebiutował na giełdzie NewConnect pod koniec lipca 2012 r. Spółka działa na polskim rynku energetyki odnawialnej od października 2010 roku, a jej działalność skupia się na dewelopmencie projektów farm wiatrowych. Elkop Energy jest operatorem farmy wiatrowej w Nieszawie (woj. kujawsko-pomorskie), zbudowanej z 6 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 100 kW. 

REKLAMA

Spółka Elkop Energy należy do Mariusza Patrowicza. W skład jego grupy kapitałowej, obok Elkop Energy, wchodzą także m.in. spółki FON, Atlantis, Atlantis Energy, Fon Eco.  40 proc. akcji Elkopu Energy kontroluje giełdowy Elkop. 
gramwzielone.pl