Portugalczycy zbudują kolejne farmy wiatrowe w Polsce

Portugalczycy zbudują kolejne farmy wiatrowe w Polsce
sam churchill, flickr cc-by-2.0

{więcej}Portugalski koncern EDP Renovaveis działający w sektorze OZE chce skupić swoje działania na kilku wybranych rynkach – w tym polskim.

EDP Renovaveis – jeden z czołowych deweloperów farm wiatrowych na świecie – posiada środki na inwestycje po tym jak 21,35 proc. udziałów w spółce kupił chiński fundusz Three Gorges. 

REKLAMA

Pozyskane w ten sposób środki zostaną zainwestowane w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – m.in. w Rumunii, gdzie EDP buduje już farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, a także w Polsce. W naszym kraju EDP posiada już największą farmę wiatrową, której moc wynosi 120 MW. Obecnie moc parków wiatrowych EDP w Polsce to około 200 MW

REKLAMA

– To bardzo obiecujące tereny biznesowe, na których będziemy prowadzić inwestycje w energię wiatrową oraz słoneczną kosztem mniej perspektywicznych rynków – Polska Agencja Prasowa cytuje Joao Neto, dyrektora zarządzającego w EDP Renovaveis. 

W pierwszych trzech kwartałach br. wywodząca się z Portugalii spółka zanotowała 93 mln euro zysku – o 48% więcej niż w roku ubiegłym. – W najbliższych planach EDP Renewables jest stopniowe wycofywanie się z mało perspektywicznych (…) rynków na nowe obszary (…) z dużym potencjałem. Europa Środkowo-Wschodnia to dobry kierunek – PAP cytuje Neto. Przedstawiciele EDP Renovaveis już od dłuższego czasu zapowiadają skupienie swoich inwestycji na rynkach brazylijskim, rumuńskim i polskim. 
gramwzielone.pl