Inwestycje w morskie farmy wiatrowe

Inwestycje w morskie farmy wiatrowe
Martin Pettitt, flickr cc-by-2.0

Gramwzielone.pl zaprasza na warsztaty poświęcone inwestycjom w morskie farmy wiatrowe, które odbędą się w dniach 13-14 września w Warszawie.

Warsztat ” Inwestycje w morskie farmy wiatrowe” odbędzie się w dniach 13-14 września w Businessman Institute w Warszawie. Stworzy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w wykorzystaniu potencjału wiatrowego na morzu. Jest to konieczne, aby zgodnie z założeniami, Polska do końca 2020 roku zwiększyła do 15% udziału energii mocy z OZE w ogólnym zużyciu energii. 

REKLAMA

Delegaci najważniejszych instytucji przedstawią zmieniające się uregulowania prawne w zakresie obszaru morskiego i prawa energetycznego oraz niezbędne wymagania, które muszą spełnić inwestorzy. Ponadto będą omówione takie zagadnienia, jak: odrębność systemu wsparcia OZE, podział obszarów morskich strefy offshore, planowanie przestrzenne oraz problemy przyłączeniowe. Dodatkowo pragniemy uzupełnić wiedzę praktyczną uczestników o najczęściej napotykanych barierach oraz ryzyku związanym z przeprowadzeniem inwestycji w farmy wiatrowe offshore na przykładzie skandynawskim.

REKLAMA

Warsztaty kierujemy do branży energetycznej, banków, wszystkich inwestorów i developerów zainteresowanych rozwojem projektów OZE oraz firm doradczych i prawniczych.

gr