Gamesa sprzedaje swoje farmy wiatrowe

Gamesa sprzedaje swoje farmy wiatrowe
Gamesa press

{więcej}Hiszpański producent i deweloper elektrowni wiatrowych sprzedał dwie farmy wiatrowe, które posiadał w Niemczech. 

Łączna moc farm wiatrowych, które sprzedała Gamesa, wynosi 18,5 MW. Chodzi o projekt działający w pobliżu Cruxhaven, który jest złożony z pięciu elektrowni wiatrowych Gamesa G80 o łącznej mocy 10 MW, a także o farmę wiatrową Gross Hasslow położoną we wschodniej Brandenburgii, która składa się z 10 elektrowni wiatrowych Gamesa G58 o mocy 850 kW. Pierwszy z projektów oddano do użytku w 2007 roku, a drugi trzy lata wcześniej. 

Niemieckie farmy wiatrowe od Gamesy kupił fundusz HT Alwanger. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. 

REKLAMA
REKLAMA

Gamesa zbudowała w Niemczech do tej pory ponad 250 MW farm wiatrowych, a także posiada tam portfolio projektów na 300 MW. Pod koniec 2012 roku Hiszpanie sprzedali 183 MW swoich niemieckich projektów brytyjskiemu funduszowi Impax Asset Management. Projekty zostaną zrealizowane przez Gamesę, która dostarczy do nich także swoje turbiny o mocy 2 i 4,5 MW. 

W 2011 roku Impax kupił od innego hiszpańskiego dewelopera Eolia Renovables jego portfolio projektów wiatrowych realizowanych we Francji i w Polsce. 

gramwzielone.pl