Uniwersalność innowacji ZCS Azzurro – magazynowanie energii

Uniwersalność innowacji ZCS Azzurro – magazynowanie energii

Prezentujemy kompletne rozwiązanie od Zucchetti Centro Sistemi, które wybraliśmy do naszej oferty, aby nasi klienci byli gotowi na nadchodzące zmiany energetyczne sprzyjające zastosowaniu technologii magazynowania energii jako uzupełnienia instalacji fotowoltaicznej.

Falowniki hybrydowe Azzurro wraz z magazynami energii serii powercube produkowane przez Pylontech osiągają pojemność od 9,6 kWh aż do 57,6 kWh. Znajdą one zastosowanie w wielu instalacjach domowych jak i komercyjnych dzięki modułowej konstrukcji magazynu i funkcjach falownika hybrydowego, które można rozszerzyć dzięki modułowi connext.

Całe rozwiązanie pozwala na dopasowanie pojemności magazynu adekwatnie do zapotrzebowania. Moduły o pojemności od 2,4 kWh można łączyć w szeregi od 4 do 24 modułów, co daje instalatorowi możliwość doboru optymalnej pojemności. Możliwe będzie również rozbudowanie magazynu w trakcie jego działania, jeśli tylko wybrana podstawa oraz sterownik odpowiadający za ładowanie będzie miał możliwość instalacji kolejnego modułu. 

REKLAMA

Przedstawiany magazyn energii oparty jest na technologii LiFePO4. Litowo-żelazowo-fosforanowy akumulator jest bezpieczniejszy w użytkowaniu niż używane popularnie akumulatory typu LiPO. Jest twardszy i odporniejszy, dzięki czemu producent gwarantuje aż 10 lat niezawodności i chwali się wytrzymałością ogniw na przyjemniej 6000 cykli ładowania.

System oparty na akumulatorach wysokonapięciowych pozwala bez problemu działać z falownikiem 3-fazowym przy maksymalnej redukcji strat związanych z magazynowaniem.

Rozwiązanie jest dedykowanie dla gospodarstw domowych, w których zachodzi konieczność przechowania energii w cyklu dobowym z okresu produkcji w południe na wieczór, kiedy zużycie jest najwyższe po powrocie z pracy.

Magazyn energii jest bardzo łatwy w instalacji. Wszystkie potrzebne elementy dostarcza producent magazynu. Pozwala to na szybki i sprawny montaż z pomocą poradnika pełnego zdjęć i ilustracji.

Kompletny zestaw hybrydowy może zoptymalizować efekt pracy instalacji fotowoltaicznej, dać bezpieczeństwo i niezależność od operatora sieci przez nawet 8 miesięcy w ciągu roku przy standardowej mocy modułów fotowoltaicznych. W połączeniu z modułem connext i użytkowaniu samochodu elektrycznego można jeszcze bardziej obniżyć koszty za energię i zoptymalizować jej zużycie.

Informacje Pylontech

Pylontech to wyjątkowa firma z pionową integracją wszystkich technologii potrzebnych do ESS (systemów magazynowania energii), w tym materiału katodowego, ogniwa litowego, BMS i integracji systemu. Dzięki samodzielnie opracowanym kluczowym technologiom i zaangażowaniu w zastosowania ESS, Pylontech jest pionierem na globalnym rynku ESS od 2013 roku.

Dzięki ponad 3 GWh produktów, które zostały uruchomione w 80 krajach do końca 2019 r. Pylontech z dumą przyczynia się do zmiany sposobu, w jaki ludzie wytwarzają, przesyłają i wykorzystują energię elektryczną.

REKLAMA

https://www.zcsazzurro.com/pl/inverters/storage-inverters

https://www.zcsazzurro.com/pl/inverters/hv-batteries


Kontakt

Dyrektor handlowy ds. PV Alicja Walec

Telefon kontaktowy: +48 511 490 611

E-mail: a.walec@elitsa.pl

Oficjalna strona internetowa: b2b.elitsa.pl

LinkedIn     Facebook

 

 

artykuł sponsorowany