Magazyn energii Kehua – szybkie przełączanie trybów on/off-grid

Magazyn energii Kehua – szybkie przełączanie trybów on/off-grid
Kehua

Nie ma osoby pracującej z komputerem, która przynajmniej raz nie straciła danych przez nieplanowane wyłączenie komputera. Jedną z przyczyn utraty infromacji może być awaria zasilania.

Z biznesowego punktu widzenia coraz więcej firm podąża w kierunku automatyzacji i inteligentnego sterowania, wykorzystując nierzadko sztuczną inteligencją do obsługi linii produkcyjnych i urządzeń związanych z zasilaniem.

Nieprzewidziana przerwa w dostawie prądu zawsze w znacznym stopniu wpływa na pracę fabryki, zaburzając proces produkcji, planowanie działań oraz dostawy, a w skrajnych przypadkach powoduje uszkodzenia maszyn, co z kolei dodatkowo zwiększa i tak powtałe straty związane z zaburzeniem produkcji.

REKLAMA

Z biznesowego punktu widzenia awaria zasilania krytycznego wpływa na przebieg pracy przedsiębiorstwa, brak zapisu danych i postępu prac, powoduje ich utratę w części lub w całości, co może również prowadzić do wycieków informacji. Straty wizerunkowe i finansowe związane z brakiem energii są przez to często trudne do przewidzenia.

Istotne dla ciągłej i stabilnej pracy urządzeń jest mniej znany fakt, że komputer stacjonarny może pracować tylko przez około 16 ms po utracie zasilania sieciowego. Technologia szybkiego przełączania on/off-grid, może zapewnić szybkie przełączanie trybów on/off-grid w ciągu 10 ms, zasilając na czas komputery i wszelkiego rodzaju kluczowe urządzenia w firmie czy zakładzie produkcyjnym.

Jak działa przełączanie on/off-grid?

Grafika 1 pokazuje standardową topologię systemu magazynowania energii.

PCS uzyskuje informacje o sieci poprzez punkty pomiarowe i przełącza się na tryb off-grid za pomocą przełącznika sterującego K1.

Grafika 1: standardowa topologia systemu magazynowania energii

Standardowy czas mrugnięcia u człowieka wynosi 200-400ms, więc 10 ms zwłoki na przełączenie trybów z sieciowego na off-gridowy jest znacznie szybsze niż mrugnięcie. Takie rezultaty są możliwe z uwagi na ponad 30 lat doświadczeń firmy Kehua, związanych z technologią konwersji energetycznej i w dziedzinie szybkiego włączania/wyłączania sieci oraz uzyskane na przestrzeni lat własne i odpowiednie dla tej technologii patenty.

Dzięki temu, że Kehua od dłuższego czasu systematycznie wdraża nowe rozwiązania w dziedzinie UPS firma jest w stanie z powodzeniem realizować przełączanie między trybami on/off-grid w ciągu 10 ms, co oznacza, że możliwe jest komercyjne wykorzystanie tej technologii przez szerokie grono klientów.

Jak działa rozwiązanie szybkiego przełączania off-grid?

Poniżej przedstawiono porównanie dwóch rozwiązań: powszechnie stosowanego oraz najnowocześniejszego na rynku, związanego z przełączeniem trybów sieciowych.

On-grid – off-grid: Standardowe Rozwiązanie:

Kroki:

1. Sterownik wykrywa anomalię w sieci,

REKLAMA

2. Sterownik steruje rozłączeniem na wyłącznika,

3. Sterownik wysyła komunikat do PCS o zmianie trybu pracy na off-gridowy,

4. PCS odbiera komunikat i przełącza się na tryb off-grid.

On-grid – off-grid: Rozwiązanie Kehua

Kroki:

1. PCS wykrywa anomalię w sieci,

2. PCS bezpośrednio steruje rozłączeniem wyłącznika,

3. PCS przełącza się na tryb off-grid.

Porównanie pokazuje, że powszechnym rozwiązaniem na rynku jest sterowanie przez zewnętrzny sterownik przełączania do trybu on/off-grid, podczas gdy sterownik pośredni zbiera informacje, przetwarza je i kontroluje PCS oraz przełączanie trybów pracy. Wadą tego rodzaju rozwiązania jest duże opóźnienie w transmisji informacji, nawety tych niepotrzebnych, a także to, że czas przełączania jest znacznie wydłużony. Z tego powodu trudno jest osiągnąć cel, jakim jest zapewnienie ochrony i ciągłego dostępu dodanych i informacji potrzebnych, by zapewnić nieprzerwalność produkcji.

Technologia przełączania Kehua obsługuje PCS 500KW oraz te o mniejszej mocy, aby bezpośrednio pobierać informacje po stronie AC i po stronie sieci, co pozwala z łatwością osiągnąć procedurę szybkiego włączania i wyłączania sieci.

Podsumowując, technologia szybkiego przechodzenia między trybami on/off-grid jest jedną z najbardziej zaawansowanych i skutecznych technologii w zakresie magazynowania energii, a jej zastosowanie w produktach magazynujących energię ma istotne znaczenie z punktu widzenia kontroli ryzyka dla właścicieli firm i zakładów przemysłowych.

O Kehua

34-letnie doświadczenie w technologii elektroenergetycznej pozwoliło firmie Kehua ugruntować wiodącą pozycję na światowym rynku. Obecnie zajmuje piątą pozycję wśród globalnych dostawców falowników do magazynowania energii według S&P (dawniej IHS Markit) oraz znajduje się w TOP 10 marek falowników solarnych wykorzystywanych w projektach finansowanych kredytem terminowym (według Bloomberga). Kehua będzie nadal pomagać w tworzeniu czystej energii, dzięki swoim badawczo-rozwojowym zasobom i przekonaniu, że dzięki jej pracy, świat będzie mógł cieszyć się bezpiecznym życiem bez węgla.


artykuł sponsorowany