Rusza Mój Prąd 5.0. Jak dobrze przeznaczyć otrzymane środki?

Rusza Mój Prąd 5.0. Jak dobrze przeznaczyć otrzymane środki?

Najnowsze dane Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej wyraźnie pokazują, że rynek mikroinstalacji znów zaczął przyspieszać. Prosumenci decydują się na coraz większe instalacje, które będą świetnie współgrać z magazynami energii. Soltec, czołowy dystrybutor komponentów PV, bacznie obserwuje i antycypuje branżowe trendy, dlatego w jego ofercie od pewnego czasu można znaleźć Kehua iStoragE. Dlaczego jest to idealny wybór dla domu? Poznaj odpowiedź!

Moc i wydajny UPS

iStoragE Kehua Tech to nowoczesny system magazynowania energii, idealny dla gospodarstw domowych, łączący w sobie falownik hybrydowy i akumulator, wykonany w technologii litowo-jonowej (LiFePO4). Zakup banku energii sprawia, że inwestor może cieszyć się zarówno niezależnością energetyczną, jak i zwiększoną autokonsumpcją energii z PV.

To szczególnie duży atut w kontekście wprowadzenia taryf dynamicznych. Już od 1 lipca 2024 roku rynek pożegna dotychczasowy system oparty o stabilne ceny za energię elektryczną. Wartość każdej kilowatogodziny będzie zmieniać się z godziny na godzinę, w zależności od układu popytu i podaży w systemie elektroenergetycznym.

Taka sytuacja pozwali prosumentom, posiadającym moduły akumulatorowe, czerpać realne zyski za pomocą arbitrażu cenowego. Magazyn iStoragE jest w stanie naładować się zarówno w ciągu dnia, korzystając z pracy paneli PV, jak i pobrać energię z sieci, kiedy jest ona tańsza. Następnie prosument może rozładować akumulatory, w momencie wzrostu ceny energii elektrycznej.

Zakup magazynu energii Kehua iStoragE to również inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne. Oferowany produkt posiada system UPS, który przełączy się w tryb zasilania awaryjnego w przeciągu 10 milisekund. W tak krótkim czasie odbiory elektryczne nie zarejestrują zaniku napięcia z sieci i nie zaprzestaną swojej pracy.

Kehua iStoragE to także elastyczność, ponieważ cały układ może być w łatwy sposób rozbudowywany. Jeden moduł bateryjny dysponuje pojemnością 5 kWh, jednak inwestor może skalować system nawet do ośmiu takich elementów, zwiększając jego pojemność do 40 kWh.

Pojemność magazynu jest oczywiście ważna, ale równie istotna jest jego moc. Baterie w systemie Kehua są jednymi z najmocniejszych jednostek na rynku. Moduł akumulatorów LiFePO4 o pojemności 5 kWh może oddać 4 kW w standardowym trybie pracy.

 

dotacje z programu Mój Prąd
Soltec

Jakość w każdym calu

Ponadto Kehua iStoragE ma wiele zalet, które doceni nie tylko odbiorca końcowy, ale i instalator pracujący nad montażem i konfiguracją urządzenia. Producent zadbał o to, aby montaż był prosty i szybki. Jest to zasługa konstrukcji All-in-One i połączeniu poszczególnych modułów akumulatorowych za pomocą szybkozłączek.

Staranna konstrukcja i projekt to również gwarancja bezpieczeństwa, o które dba podwójna izolacja fizyczna i elektryczna oraz modułowa ochrona przeciwpożarowa i funkcja AFCI.

Użytkownicy z pewnością docenią również wbudowany system zarządzania energią oraz układ pozwalający na monitorowanie stanu naładowania akumulatorów i system ich aktywnego ładowania i rozładowywania.

Poznaj markę Kehua Tech

Za magazynem energii iStoragE stoi Kehua Tech – marka o stabilnej i ugruntowanej pozycji na rynku. Firma obecna jest w branży OZE od 1988 roku. W tym czasie Kehua zarejestrowała ponad 1000 patentów i ugruntowała swoją pozycję w ponad 100 krajach na całym świecie.

Solidne zaplecze techniczne oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają na szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów. Dzięki tym aspektom, Kehua zajmuje obecnie 5. miejsce wśród globalnych dostawców magazynów energii według zestawienia sporządzonego przez IHS Markit pod koniec 2021 roku.

Chcesz sięgnąć po Kehua iStoragE? Znajdziesz je w ofercie Soltec, który gwarantuje nie tylko szybką dostawę, ale i profesjonalne doradztwo i serwis. Wejdź po więcej szczegółów.

 

artykuł sponsorowany