Grodno znów notuje wzrost przychodów

Grodno znów notuje wzrost przychodów
Andrzej Jurczak. Fot. Grodno

Grupa Grodno opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za styczeń br. Według nich przychody w styczniu wyniosły 87,3 mln zł, co oznacza wzrost o 14,9 proc. wobec analogicznego miesiąca przed rokiem.

Jak informuje Grodno, narastająco po 10 miesiącach bieżącego roku obrotowego (rok obrotowy spółki obejmuje okres od 1 kwietnia do 31 marca) grupa przekroczyła 1 mld zł sprzedaży, rosnąc o 6,8 proc. r/r. Taki wynik jest najlepszym rezultatem sprzedażowym w historii firmy za 10 pierwszych miesięcy roku obrotowego.

Styczeń był udanym miesiącem, rośliśmy we wszystkich naszych segmentach. Należy pamiętać, że historycznie jest to okres niższej aktywności klientów, zatem odnotowana dynamika jest pozytywnym sygnałem, szczególnie biorąc pod uwagę obecną słabszą koniunkturę gospodarczą i przyhamowanie w budownictwie – skomentował Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodna SA.

REKLAMA

Spółka stawia na OZE

Zarząd Grodna planuje utrzymanie dodatniej dynamiki wzrostu w perspektywie całego roku obrotowego 2022/2023.

REKLAMA

Mimo wielu wyzwań natury ogólnogospodarczej jest wiele czynników, które będą wspierać dalszy rozwój grupy. Od wiosny spodziewamy się wysokiego wzrostu zainteresowania pompami ciepła. Bardzo dobre perspektywy rysują się też przed fotowoltaiką. Zgodnie ze strategią chcemy koncentrować się na obszarach wpisujących się w transformację energetyczną, która jest coraz bardziej odczuwalnym trendem – wyjaśnia Andrzej Jurczak.

Grodno jest dostawcą kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych na polskim rynku. Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania i modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów.

Zeszły rok obrotowy okazał się rekordowy dla spółki. Osiągnęła 1,2 mld zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 68 proc. r/r. Dzięki wysokiej sprzedaży zanotowała również rekordowe EBITDA – na poziomie 63,6 mln zł (+158 proc. r/r) oraz 43,4 mln zł zysku netto, co było wzrostem aż o 216 proc. w porównaniu z wcześniejszym rokiem obrotowym.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.