Koncerny energetyczne chcą obsłużyć prosumentów

Koncerny energetyczne chcą obsłużyć prosumentów
Foto. Zep Solar

„Rzeczpospolita” informuje, że trzy koncerny energetyczne rozmawiają z BOŚ Bankiem na temat współpracy przy oferowaniu produktów i usług dla przyszłych właścicieli mikroinstalacji OZE.

„RZ” podaje, że w sprawie wspólnych produktów dla prosumentów z BOŚ Bankiem rozmawiają PGE, Energa, a nawet PGNiG. Rozmowy mają być już na zaawansowanym etapie.

Ma ponoć chodzić o zwiększenie lojalności obsługiwanych przez te grupy klientów. Zmotywowani zachętami w ramach wprowadzanych ustawą o OZE taryf gwarantowanych za odsprzedaż energii do sieci oraz dotacjami z programu „Prosument” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogą instalować np. na dachach własne źródła prądotwórcze – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

REKLAMA
REKLAMA

„RZ” dodaje, że oprócz PGE, Energi i PGNiG produkty fotowoltaiczne dla przyszłych prosumentów chce oferować także RWE, EdF czy Enea, która zapewnia jednak, że w perspektywie nowelizacji ustawy o OZE  na razie nie może przedstawić swojej oferty dla prosumentów.

RWE Polska – którego prezes zapewniał już, że jego firma nie chce popełnić w Polsce błędów, które popełniła w Niemczech, lekceważąc tamtejszy rynek prosumencki – wykonała już pilotażową mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 5 kW na dachu siedziby Toyota Motor Poland.

Z kolei EdF zapewnia, że oferuje już swoim klientom analizy rentowności inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne i zapewnia ich montaż.

gramwzielone.pl / za „Rzeczpospolitą”