Podsumowanie targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna

Podsumowanie targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna
Fot. REECO Poland

W dniach 1314 kwietnia br. we Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg®. Wydarzenie zgromadziło w przeciągu dwóch dni wielu zwiedzających, ściśle związanych z branżą OZE i efektywnością energetyczną, a także osób prywatnych, zainteresowanych budownictwem energooszczędnym oraz pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych w gospodarstwie domowym i rolnym.

Ceremonię Otwarcia InEnerg® uświetnił najpierw dr inż. Stanisław M. Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki (PTPV), który w trakcie swojej przemowy wspomniał m.in.  o niedawno zawartym porozumieniu branży fotowoltaicznej, będącym platformą wspólnego działania stowarzyszeń branżowych oraz kilkudziesięciu firm w kierunku rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Następnie gości powitał prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Sławomir Najnigier, podkreślając wagę organizacji podobnych wydarzeń jak targi InEnerg® w regionie Dolnego Śląska.

Targi obfitowały w wiele branżowych wydarzeń, jak m.in. spotkania kooperacyjne, fora, czy konferencje, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród samorządowców, inwestorów, instalatorów, architektów, a także rolników i potencjalnych prosumentów.

REKLAMA

Na ekspozycjach targowych swoje produkty zaprezentowało ponad 40 wystawców – polskich oraz  zagranicznych. Na stoiskach dominowały ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Wśród prezentowanych rozwiązań można było również dostrzec kamery termowizyjne, znajdujące zastosowanie przy ocieplaniu budynków. 

Podczas dwóch dni trwania targów odwiedzający mieli okazję uczestnictwa w licznych konferencjach oraz forach branżowych. Pierwszego dnia odbyła się II edycja seminarium pt. Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce, podczas którego uczestnicy pozyskali wartościową wiedzę na temat opłacalności takiej inwestycji. Wielu uczestników ściągnęły również warsztaty pt. Praktyczne aspekty projektowania i instalowania systemów fotowoltaicznych, prowadzone przez doświadczonych szkoleniowców z Centrum Szkoleniowego Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Dodatkowo tego dnia Goście InEnerg® mogli także wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach takich jak VII Dolnośląskie Forum Energii Odnawialnej poświęcone edukacji proekologicznej oraz XV Forum Energia w Gminie, które zgromadziło liczną grupę przedstawicieli władz lokalnych, w tym burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji. 

REKLAMA

Z kolei drugiego dnia targów odbyła się konferencja Przyszłość zielonych inwestycji w świetle Ustawy OZE oraz wydarzenie dedykowane polskiemu rolnictwu II Dzień Rolnictwa pt. Rolnik z energia. OZE przyszłością polskiego rolnictwa, gdzie zostały przedstawione szerokie możliwości płynące z energii odnawialnej dla rolników. – Dzięki InEnerg, Wrocław na 2 dni stał się polską stolicą fotowoltaiki – komentował Tomasz Jaskot, przedstawiciel firmy PV Energia Polska, wystawca InEnerg®.

Biorąc pod uwagę nastroje panujące w branży OZE, frekwencja zwiedzających dopisała, co wzbudzało zadowolenie wystawców, którzy mieli okazję promować swoje produkty w szerokim gronie potencjalnych klientów.

– Praca nad targami nie należała do łatwych – podkreśla Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland. – W obliczu niepewności spowodowanej nowelizacją ustawy o OZE, mieliśmy odczynienia z rezygnacją wielu wystawców. To nas jednak nie zniechęciło do tego, aby z ogromnym zaangażowaniem po raz kolejny próbować stworzyć spotkanie branży, które wszystkim zaangażowanym przyniesie wymierne korzyści. Spróbowaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zainteresowanie OZE w Polsce jest ogromne. Osoby, które odwiedzają nasze targi, coraz częściej przekonują się o tym, że czyste technologie nie muszą być drogie. Konkurencja na rynku jest coraz większa, w związku z czym spadające ceny są coraz bardziej przystępne dla przeciętnych osób. Producenci muszą poszukiwać sposobów na tańsze i wydajniejsze wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Aby zapewnić wystawcom, ekspertom, przedstawicielom mediów i zwiedzającym jeszcze szersze możliwości odkrywania specyfiki branży oraz poznania nowości technologicznych, już dziś serdecznie zapraszam na kolejne targi organizowane przez REECO Poland. Najbliższą ku temu okazją będzie RENEXPO® Poland, które odbędzie się w dniach 19-21 października br. w Warszawie.

REECO Poland

Portal Gramwzielone.pl pełnił rolę patrona medialnego targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna.