Wicepremier Morawiecki: poczekajmy aż OZE stanieje bardziej

Wicepremier Morawiecki: poczekajmy aż OZE stanieje bardziej
Wicepremier Mateusz Morawiecki. Fot. Kancelaria Premiera RP, flickr

Uczestniczący w odbywającym się w Krynicy Forum Ekonomicznym wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki odniósł się do kwestii rozwijania odnawialnych źródeł energii. 

Jak informuje Rynekinfrastruktury.pl, wicepremier Morawiecki mówiąc w Krynicy o OZE ocenił, że Polska nie powinna rozwijać potencjału produkcji zielonej energii zbyt szybko.

Dziś bardzo ważna jest energia odnawialna. Do roku 2020 mamy jej pozyskiwać 15 proc. w stosunku do pozostałych źródeł. Nie chcemy pozyskiwać jej więcej, ale nie dlatego, że jesteśmy wrogami energii odnawialnej. Uważamy, że postęp w tym zakresie jest tak ogromny, że być może turbiny czy panele fotowoltaiczne, które będziemy instalować za pięć lat, kiedy przyjdzie kolejna perspektywa i kiedy przyjmiemy następne obowiązki na siebie, będą dwa razy tańsze, tak jak dzisiaj są dwa razy tańsze niż były pięć lat temu – stwierdził wicepremier. 

REKLAMA
REKLAMA

Odnosząc się do forsowanej przez siebie strategii gospodarczej wicepremier Morawiecki ocenił, że zarysowane przez niego w Krynicy podejście do OZE daje polskiej gospodarce „elastyczność”.

Dzisiaj jesteśmy do przodu przez to, że nie rozwijamy tego nadmiarowo – Rynekinfrastruktury.pl cytuje wypowiedź Mateusza Morawieckiego.

Link do całego artykułu w portalu Rynekinfrastruktury.pl.

red. gramwzielone.pl