Zapraszamy na konferencję Agory "Dobra Energia” w Krakowie

Zapraszamy na konferencję Agory "Dobra Energia” w Krakowie
Fot. Agora

Czy zysk korporacji i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w OZE? Kiedy to się opłaca? Na te i wiele innych pytań dotyczących energetyki odnawialnej będziemy szukać odpowiedzi na Konferencji „Dobra Energia”. Już 7 czerwca spotykamy się w Krakowie.

To druga konferencja z cyklu „Dobra Energia”. Odbędzie się ona w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a zaproszeni goście rozmawiać będą m.in. o tym, jakie korzyści może przynieść roztropne inwestowanie w OZE dla miast, gmin i samych mieszkańców.

W trakcie wydarzenia paneliści będą także dyskutować o roli samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i omawiać dobre praktyki w tym zakresie.

REKLAMA

Pokażą także, co inwestycje w OZE i technologie sprzyjające energooszczędności mogą oznaczać dla firmowego i domowego budżetu. Podpowiedzą też, jak zdobyć pieniądze na takie inwestycje i jak je mądrze wydać.

REKLAMA

W dyskusjach udział wezmą m.in. Bogdan Szymański ze Stowarzyszenia Polska PV, Katarzyna Dulko-Gaszyna z Ikea Polska, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Marek Sobieniecki w imieniu Ikea Polska i Grzegorz Putynkowski z CBRTP, a także lokalni urzędnicy, samorządowcy i naukowcy.

Cykl konferencji „Dobra Energia” powstał, bo chcemy w gronie ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu i władz rozmawiać o  korzyściach płynących z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w budownictwie. Jego celem jest pokazanie potencjału polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, a także korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE.

Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca, i jak wynika z ankiety, 95 proc. uczestników poleciłoby udział w niej swoim znajomym i współpracownikom.

Patronatem honorowym krakowską konferencję objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest firma Konferencje Agora, część multimedialnego koncernu Agora S.A., właściciela takich marek jak Gazeta Wyborcza, Helios, Tok FM, czy AMS. Więcej informacji na stronie konferencji. 

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym konferencji „Dobra Energia”.