Polski oddział Pepsi przejdzie na energię odnawialną

Polski oddział Pepsi przejdzie na energię odnawialną
Vestas press

Spółka PGE Obrót zawarła dwuletni kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej z polskimi spółkami PepsiCo. Jak podkreśla PGE, to kolejny klient największej grupy energetycznej w Polsce, który skorzystał z jej oferty „Naturalnie, że energia”, gwarantującej pochodzenie energii z odnawialnych źródeł, w szczególności z wiatru.

Grupa PepsiCo skorzystała z oferty PGE Obrót „Naturalnie, że energia” kierowanej do klientów, dla których dbanie o środowisko naturalne jest istotnym aspektem w ich działalności.

Łączny wolumen dostarczanej do PepsiCo Polska energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wyniesie ok. 50 GWh w okresie dwóch lat, co – jak wylicza PGE Obrót – jest wartością odpowiadającą konsumpcji energii elektrycznej przez około 12 tys. gospodarstw domowych.  

REKLAMA

Coraz więcej przedsiębiorstw kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność swojego biznesu, poszukując rozwiązań przyjaznych środowisku. Strategia firmy PepsiCo oparta jest na filozofii zakładającej realizację celów ekonomicznych przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko. Proekologiczna propozycja PGE „Naturalnie, że energia” stanowi zatem bezpośrednią odpowiedź na oczekiwania firmy PepsiCo, przyczyniając się tym samym do utrwalenia jej wizerunku jako rzetelnego i ekologicznego partnera w biznesie. Obserwujemy stale rosnące zainteresowanie ofertą „Naturalnie, że energia” wśród naszych klientów, co jest dla nas dowodem na to, że podążamy we właściwym kierunku, jeśli chodzi o rozwój naszego portfolio – mówi Jan Mądrzak, wiceprezes zarządu PGE Obrót odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta.

PGE Obrót zaznacza, że wśród przyjętych przez PepsiCo celów proklimatycznych znajduje się m.in. zmniejszanie o 20 proc. emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla, powstałej na skutek działalności operacyjnej firmy do 2030 roku.

REKLAMA

–  Podpisana z PGE Obrót umowa zaspokoi w pełni potrzeby energetyczne PepsiCo Polska na najbliższe dwa lata. A zatem już od 1 stycznia 2019 r. nasze napoje i przekąski wytwarzane są w 100 proc. przy wykorzystaniu energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych – mówi Michał Jaszczyk, prezes zarządu PepsiCo Polska.

W ramach oferty „Naturalnie, że energia” klienci PGE Obrót otrzymują certyfikat wskazujący, jaki procent zakupionej energii w danym roku pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Dodatkowo Urząd Regulacji Energetyki wydaje gwarancje pochodzenia energii, które są przekazywane następnie do Rejestru Gwarancji Pochodzenia prowadzonego na Towarowej Giełdzie Energii przez spółkę PGE Obrót na rzecz odbiorcy końcowego.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.