PowerUp! Kolejny konkurs dla energetycznych startupów

PowerUp! Kolejny konkurs dla energetycznych startupów
Jakub Miler, dyrektor KIC InnoEnergy w Polsce

Ruszył nabór zgłoszeń do piątej edycji konkursu PowerUp!, w którym do wygrania jest 50 tys. euro. Konkurs organizowany przez InnoEnergy to największe tego typu wydarzenie dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej, pracujących nad rozwiązaniami z obszarów takich jak energia, mobilność i szeroko rozumiane technologie smart.

Obok nagród pieniężnych, PowerUp! daje swoim laureatom możliwość skorzystania z akceleratora biznesu. Program Highway® by InnoEnergy, podobnie jak w poprzednich edycjach, ma pomóc startupom rozwinąć ich projekty i dostosować do wymagań rynku.

Zaproszeni do niego uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, łączące w sobie mentoring i praktyczną pomoc w zakresie m.in. budowania zespołów, ochrony produktu czy dostępu do międzynarodowych klientów, a także finansowanie do wysokości 150 tys. euro.

REKLAMA

Po raz pierwszy w historii PowerUp! przyznana zostanie nagroda specjalna Clean Air Challenge Award. Dodatkowe wyróżnienie ma w szczególny sposób podkreślić rangę tematu czystego powietrza, stanowiącego istotny element działalności InnoEnergy. Swoją kandydaturę mogą zgłosić wszystkie startupy, których technologie przyczyniają się do ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Z każdą kolejną edycją konkursu podwaja się liczba jego uczestników. Do rywalizacji w zeszłorocznym PowerUp! zgłosiło się blisko 300 kandydatów. Jak informują organizatorzy, zauważalnie rośnie także liczba zgłoszeń przedsiębiorców, prezentujących już gotowy prototyp – z 28 w 2016 roku do 120 w ostatniej edycji, a nawet posiadających już działający produkt czy usługę – ich liczba wzrosła z 19 do 93.

Rosnąca z roku na rok liczba uczestników oraz fakt, że zgłaszające się startupy to coraz częściej firmy, które mają w swoim portfolio projekty na zaawansowanym etapie rozwoju, świadczą o zwiększającej się rozpoznawalności i podnoszącym się prestiżu konkursu. Uczestnicy widzą realne korzyści z udziału w konkursie PowerUp! otwierającym drzwi do rozwoju dla odważnych innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej i umożliwiającym dostęp do naszej międzynarodowej sieci partnerów biznesowych – mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

InnoEnergy wskazuje, że do szczególnie pożądanych w konkursie rozwiązań należą projekty z obszaru energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa, cleantech oraz technologii smart.

REKLAMA

Startupy, które przejdą przez etap zgłoszeń, zostaną zaproszone do udziału w bootcampach prowadzonych przez uznanych europejskich mentorów biznesowych.

Warsztaty przygotują uczestników do finałów krajowych oraz finału głównego, w których będą prezentować swoje pomysły ekspertom. Zwycięzca zostanie wyłoniony 21 maja br. w Krakowie podczas konferencji Impact’19.

Dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji PowerUp! mieliśmy okazję szerzej zaprezentować nasze rozwiązania i sprawdzić, z jakim zainteresowaniem przyjmie je rynek nowoczesnych technologii. Ponadto, pozwoliło nam to pozyskać nowych partnerów biznesowych, jak również technologicznych – mówi Adam Komarnicki, CEO Indoorway, zwycięzcy polskiego finału PowerUp! 2018.

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu został Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznych pojazdów lotniczych.

Szczegółowe warunki uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są pod adresem: www.powerup.innoenergy.com. Termin rejestracji upływa 11 marca.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.