Andrzej Czerwiński o terminie wprowadzenia ustawy o OZE

Andrzej Czerwiński o terminie wprowadzenia ustawy o OZE
Andrzej Czerwiński, foto: newseria.pl

{więcej}Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki skomentował stan prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii. 

Jak powiedział w wywiadzie dla wnp.pl Andrzej Czerwiński, zmiana na stanowisku ministra gospodarki może spowodować opóźnienia w pracach nad trójpakiem ustaw energetycznych, które jednak powinny zostać nadrobione. 

REKLAMA

– Nie możemy sobie pozwolić na to, aby brak decyzji odwlekał inwestycje w sektorze energetycznym, ponieważ to ma bezpośredni wpływ na gospodarkę. Inwestorzy czekają na stabilne prawo. Od wielu miesięcy deklarujemy, że wprowadzimy dobre i stabilne rozwiązania prawne – wnp.pl cytuje Andrzeja Czerwińskiego.

REKLAMA

Przewodniczący sejmowej komisji ds. energetyki prognozuje, że opóźnienie w przyjęciu ustawy o OZE może wynikać dodatkowo z procedury mającej na celu notyfikowanie ustawy przez Komisję Europejską, co zdaniem Andrzeja Czerwińskiego może potrwać nawet około 6 miesięcy. Jeśli więc ustawa zostanie przyjęta przez polski parlament w pierwszym kwartale przyszłego roku, w takim wypadku mogłaby wejść w życie w III kwartale przyszłego roku. 

Jak poinformował ponadto Andrzej Czerwiński, w sejmie odbyło się już spotkanie posłów z komisji energetyki z przedstawicielami sektora wiatrowego, a w planach są jeszcze spotkania z reprezentantami branży biomasy i fotowoltaiki. 
gramwzielone.pl