Będą dotacje na energię odnawialną na Podlasiu

Będą dotacje na energię odnawialną na Podlasiu
Images_of_Money, flickr cc-by-2.0

{więcej}Władze województwa podlaskiego ogłosiły konkurs, w którym o unijną dotację mogą ubiegać się podmioty zainteresowane realizacją inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii. 

Konkurs na dofinansowanie OZE z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. podlaskiego będzie już szóstym projektem realizowanym na Podlasiu, w ramach którego unijne środki są przeznaczane na dofinansowanie projektów z zakresu OZE. Do tej pory na odnawialne źródła energii w postaci dotacji wydano tam 31,5 mln zł, a nie zapadły jeszcze rozstrzygnięcia w dwóch ostatnio realizowanych konkursach. 

REKLAMA

W konkursie na dofinansowanie OZE w ramach podlaskiego RPO, w którym nabór wniosków ogłoszono w piątek, będzie można uzyskać nawet do 85% dotacji – w przypadku wniosków zgłaszanych przez samorządy, a także do 70% – w przypadku projektów realizowanych przez przedsiębiorców. 

REKLAMA

Maksymalna wysokość dofinansowania to 20 mln zł, z wyjątkiem projektów zakładających wykorzystanie biomasy, biogazu i energetyki wodnej, w których przypadku maksymalne dofinansowanie może wynieść 10 mln zł. 

Nabór wniosków w konkursie na OZE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Podlasia potrwa do końca stycznia 2013 r. 
gramwzielone.pl