Zapraszamy na Transport Week 2013

Zapraszamy na Transport Week 2013
.....

{więcej}Pracowników, inwestorów oraz pasjonatów zagadnień z zakresu sektora transportu zapraszamy na Transport Week 2013, które odbędzie się w dniach 5-7 marca 2013 r. w Gdańsku, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Na konferencję Transport Week 2013 składają się takie wydarzenia jak: LNG Conference, Baltic Container Conference, Intermodal Conference, Deregulation Panel, Offshore Wind Farms Panel oraz Gala Dinner.

Transport Week 2013 jest wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu rynku transportowego, a także do nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Przyczyni się również do integracji reprezentantów różnych sektorów branży transportowej. Wydarzenie skierowane jest m. in. do portów, organizacji morskich, przewoźników kolejowych, morskich, lotniczych i intermodalnych, przedstawicieli rozwijającego się sektora morskich farm wiatrowych oraz LNG, operatorów logistycznych i terminali, instytucji finansowych, firm consultingowych, pracowników uniwersyteckich, delegatów rządowych oraz wielu innych instytucji i osób związanych z dziedziną transportu.

REKLAMA

Poprzednie edycje Transport Week wypełnione były konferencjami i panelami dyskusyjnymi dotyczącymi promów, kontenerów, transportu intermodalnego oraz rynku energii wiatrowej. W tym roku agenda Transport Week będzie rozszerzona. W ramach wydarzenia odbędą się:
LNG Conference: organizowana jest we współpracy z przedstawicielami projektu LNG in the Baltic Sea Ports, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu TEN-T (Trans-European Transport Network). Podczas konferencji goście będą rozmawiać o potencjale i trendach rynku LNG w Europie oraz popycie i podaży na tego typu surowiec. Zastanowią się nad cenami, sprzedażą i finansowaniem LNG z różnego punktu widzenia m.in. firm zajmujących się infrastrukturą gazową, spedycją oraz transportem.
Baltic Container Conference: to prestiżowe wydarzenie, które odbędzie się już po raz siódmy, co roku gromadząc wielu kluczowych reprezentantów sektora transportowego z całej Europy. Podczas tej edycji będziemy gościć prelegentów m.in. z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Prezydenta Miasta Gdańsk, przedstawicieli międzynarodowych organizacji ESPO i BPO oraz reprezentantów takich firm jak  DCT Gdańsk, Maersk Line, Portu Koper. Zaproszeni uczestnicy zastanowią się nad wyzwaniami i szansami dla linii żeglugowych oraz globalnym, europejskim i regionalnym rynkiem kontenerowym. Omówią również sytuację rosyjskiego rynku kontenerowego, polskich portów morskich, portów Morza Północnego oraz Adriatyckiego.
– Trzeciego dnia będzie miała miejsce Intermodal Conference, podczas której zostaną poruszone tematy tj. transport intermodalny w Polsce, Rosji i na Ukrainie, integracja łańcuchów logistycznych; potencjał korytarza Bałtyk-Adriatyk oraz intermodalne stosunki ze Wschodem. Specjalnymi gośćmi zaproszonymi na to wydarzenie są przedstawiciele m.in. Portu Amsterdam, Portu Triest oraz  Euroterminalu Sławków.

REKLAMA

Oprócz trzech wyżej wymienionych konferencji, równolegle odbywać się będą inne ciekawe wydarzenia m.in. Offshore Wind Energy Panel, którego partnerem jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW); Deregulation Panel współorganizowany przez DCT Gdańsk; Spotkanie projektowe dla członków projektu LNG in the Baltic Sea Port oraz Gala Dinner, podczas której zostaną wręczone wyróżnienia za osiągnięcia w 2012 roku dla sektora transportowego regionu Morza Bałtyckiego i Centralnej i Wschodniej Europy. Podczas wszystkich trzech dni konferencji odbywać się będzie wystawa przedstawicieli branży transportowej.

Transport Week zaprezentuje w skrócie jak Europa radzi sobie z obecnymi wyzwaniami oraz zapewni wgląd w perspektywy rozwoju branży transportowej.
Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia www.transportweek.eu 
http://transportweek.eu/