MG: projekt ustawy o OZE gotowy za kilka tygodni

MG: projekt ustawy o OZE gotowy za kilka tygodni
foto: DrabikPany, flickr cc-by-2.0

{więcej}Janusz Pilitowski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, poinformował, że Ministerstwo Gospodarki przygotowuje obecnie projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, który będzie zawierać założenia zaprezentowanej w dniu 17 września 2013 r. nowej wersji systemu wsparcia dla OZE oraz uwagi wniesione w toku konsultacji społecznych. 

Dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Gospodarki zapowiedział wczoraj podczas targów RENEXPO, że projekt ustawy o energii odnawialnej zawierający najnowsze założenia systemu wsparcia dla OZE zostanie ukończony na przełomie października i listopada. Nie wiemy jednak jeszcze, kiedy poznamy kolejną wersję ustawy o OZE. 

REKLAMA

Jak zaznaczył Janusz Pilitowski, o podaniu nowego projektu ustawy o OZE do publicznej wiadmości, a także o dalszym procedowaniu go w rządzie zdecyduje minister gospodarki Janusz Piechociński. 

REKLAMA

Na razie niewiadomo też, czy rząd będzie czekał ze skierowaniem projektu ustawy o OZE do parlamentu na ukończenie prac nad pozostałymi projektami ustaw energetycznych z dużego trójpaku, czyli nowego Prawa energetycznego i Prawa gazowego. Dyrektor departamentu OZE w MG poinformował, że ustawa o OZE jest traktowana priorytetowo, ale decyzja o jej procedowaniu przed pozostałymi projektami z dużego trójpaku należy do ministra gospodarki. 
gramwzielone.pl