
Przyznano kolejne dotacje na OZE na Podlasiu
Kolejne projekty, dzięki którym będzie można produkować energię odnawialną na własne potrzeby, zostały zatwierdzone do unijnego dofinansowania przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
Kolejne projekty, dzięki którym będzie można produkować energię odnawialną na własne potrzeby, zostały zatwierdzone do unijnego dofinansowania przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. moc wszystkich pracujących w kraju mikroinstalacji OZE – w zdecydowanej większości mikroinstalacji fotowoltaicznych – wzrosła do poziomu porównywalnego do mocy bloku konwencjonalnej elektrowni, np. elektrowni węglowej Kozienice.
W Polsce przybywa instalacji do produkcji energii cieplnej z biomasy, w czym duża zasługa unijnych i krajowych programów realizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...
Fiński koncern energetyczny zaproponuje odbiorcom energii w Polsce nową ofertę na energię elektryczną w ramach abonamentu. W ten sposób Fortum chce przekonać do siebie konsumentów na rynku tradycyjnie zdominowanym przez spółki obrotu należące do państwowych koncernów energetycznych.
Na 110 dni przed szczytem w Katowicach COP24 wiceminister środowiska Michał Kurtyka przeprowadza zmiany w zespole, który będzie odpowiadał na negocjacje klimatyczne z polskiej strony. Z Ministerstwa Energii ściągnął swojego bliskiego doradcę, kolejna osoba ma przyjść z Brukseli...
Komisja Europejska zaakceptowała notyfikowany przez Kopenhagę program wsparcia producentów energii odnawialnej. Cel duńskiego rządu to obniżenie kosztów wsparcia OZE m.in. poprzez zestawienie w ramach wspólnych aukcji ofert ma sprzedaż energii wiatrowej i słonecznej.
PGE domaga się od Enei odszkodowania w wysokości 130 mln zł w związku z zaprzestaniem wykonywania umów na zakup zielonych certyfikatów. Toczący się od kilku lat spór sądowy nadal pozostaje nierozstrzygnięty.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują o skutecznym przeprowadzeniu testów usług zakontraktowanych w ramach programów redukcji popytu na energię. Przejście takich testów z wynikiem pozytywnym stanowi warunek kwalifikujący do świadczenia takich usług odbiorców, którzy wcześniej wygrali odpowiednie przetargi.
Ponad rok temu grecki regulator rynku energetycznego zgodził się, aby w ramach projektu realizowanego na jednej z greckich wysp uruchomić na niej mikrosieć bazującą wyłącznie na energii ze źródeł odnawialnych...
Spółka Bania z Białki Tatrzańskiej otrzyma z NFOŚiGW niemal 3,4 mln zł niskooprocentowanej pożyczki na budowę ciepłowni geotermalnej, która zasili w ciepło i chłód obiekty lokalnego kompleksu turystycznego. Narodowy Fundusz wspiera też inwestycje w geotermię dotacjami.
Duńska rządowa agencja energetyczna Energistyrelsen policzyła koszty produkcji energii wiatrowej, które można osiągnąć w przypadku realizowanych obecnie projektów. Jej wyliczenia potwierdzają, że technologia, której kolebką jest Dania, jest obecnie najtańszym sposobem produkcji energii elektrycznej...
Dzięki systemom wykorzystującym technologie m.in. Internetu Rzeczy wartość rynku zarządzania popytem na energię wzrośnie do 3,5 mld dolarów do roku 2025 – szacuje Frost & Sullivan.
Wzrost średniej ceny energii w II kwartale
Do przygotowanego przez Ministerstwo Energii najnowszego projektu nowelizacji Prawa energetycznego włączono zapisy dotyczące tzw. sprzedaży rezerwowej, czyli sprzedaży realizowanej przez tzw. sprzedawcę rezerwowego w przypadku zaprzestania sprzedaży paliw gazowych lub energii elektrycznej przez dotychczasowego dostawcę...
Nowe technologie, lepsza komunikacja i sprawniejsze procedury planowania mają przyspieszyć rozwój sieci w Niemczech. Niemiecki minister gospodarki i energii Peter Altmaier przedstawił założenia planu, który jest kluczowy dla niemieckiej transformacji energetycznej. – Jeśli chodzi o sieć, Niemcy mają zaległości...