
Wodorowe autobusy Solarisa trafią na kolejny rynek
Wprowadzany przez producenta autobusów z Bolechowa pojazd napędzany wodorem znalazł kolejnych klientów. Solaris Urbino 12 hydrogen trafi do dwóch przewoźników z Niemiec.
Wprowadzany przez producenta autobusów z Bolechowa pojazd napędzany wodorem znalazł kolejnych klientów. Solaris Urbino 12 hydrogen trafi do dwóch przewoźników z Niemiec.
Stacje ładowania Greenway Polska pojawią się w placówkach sieci dealerskiej i w warszawskiej centrali Mazdy. Współpraca obejmie także zakup przez Mazdę ładowarek domowych, przeznaczonych dla właścicieli nowo zakupionych samochodów.
Ekoenergetyka-Polska realizuje kontrakt na stacje ładowania autobusów elektrycznych dla Barcelony. Już wkrótce do stolicy Katalonii trafią dwie pantografowe ładowarki. To nie pierwsza umowa z hiszpańskim operatorem.
Producent autobusów z Bolechowa pod Poznaniem chwali się rekordowymi zamówieniami na jego elektryczne pojazdy i zapowiada na ten rok powiększenie swojej oferty w zakresie autobusów zasilanych energią elektryczną.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dzisiaj rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego pt. Gepard II – transport niskoemisyjny, część 3) Śląsk – Zagłębie bezemisyjnego transportu publicznego...
Firma Ravicom znana do tej pory z działalności na rynku odnawialnych źródeł energii uruchamia sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, w skład której wejdą ładowarki o mocy 22 kW i 50 kW.
Niemieckie władze zdecydowały się na zwiększenie dopłat do zakupu samochodów zasilanych energią elektryczną. Dopłaty dotyczą nie tylko samochodów napędzanych wyłącznie przez baterie, ale także hybryd typu plug-in, w przypadku których poziom dofinansowania jest jednak wyraźnie niższy.
W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy...
Dane zawarte w raporcie „Elektromobilność w Polsce 2019” przygotowanym w celu sprawdzenia gotowości autoryzowanych punktów sprzedaży oraz serwisów obsługi na świadczenie usług związanych z e-mobilnością, wskazują, że zatrudnieni w nich doradcy nie są wiarygodnym źródłem informacji...
GreenWay Polska wybuduje stacje ładowania samochodów elektrycznych na wybranych Miejscach Odpoczynku Podróżnych przy autostradach A1, A2 i A4...
Na 27 stacjach PKN Orlen właściciele elektrycznych aut mogą skorzystać ze stacji szybkiego ładowania, które wyprodukowała i dostarczyła Ekoenergetyka-Polska.
Polska odpowiada za 14 proc. europejskiej produkcji wodoru. To ogromna szansa na to, by nasz kraj stał się zagłębiem produkcji i rozwoju ogniw wodorowych, wykorzystywanych do napędzania zeroemisyjnych aut. Docelowo doliną elektromobilności ma się stać Dolny Śląsk...
Według danych z końca stycznia 2020 r. w Polsce było zarejestrowanych łącznie 9 099 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W ubiegłym miesiącu liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła 462 – o 190 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2019 r...
Porozumienie zawarte między PGE i Volkswagenem zakłada budowę w sumie prawie 300 punktów ładowania. Wszystkie ładowarki zainstalowane przez PGE będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu 2 lat.
Największe przedsiębiorstwo komunikacyjne w Berlinie – BVG – postawiło sobie ambitny plan wymiany floty 1500 autobusów do 2030 r. na elektryczne. Wcześniej kontrakty na dostawę części z nich zdobył Solaris. Teraz inna polska firma Ekoenergetyka-Polska zbuduje dla nich infrastrukturę ładowania.