
Wnioski o dotacje na magazyny energii na ponad 25 GWh w programie NFOŚiGW
Jeszcze tylko tydzień został na złożenie wniosku o dofinansowanie na magazyny energii w programie NFOŚiGW z budżetem liczącym ponad 4 mld zł...
Jeszcze tylko tydzień został na złożenie wniosku o dofinansowanie na magazyny energii w programie NFOŚiGW z budżetem liczącym ponad 4 mld zł...
Spółka Columbus Energy a.s. dostarczy i zamontuje instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków użyteczności publicznej w Brnie. Znalazła się wśród trzech podmiotów wyłonionych przez władze miasta w ramach ogłoszonego przetargu.
Spółka Luneos Green Energy, wspomagana przez szwajcarski fundusz SUSI Partners, pozyskała środki na budowę projektów fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy 167 MW.
Firma hiPower Energy podpisała umowę inwestycyjną ze specjalistami w dziedzinie materiałów otrzymywanych metodami zol-żel. Efektem współpracy ma być substancja zapewniająca nieosiągalną dotąd szczelność, którą można wykorzystać w zbiornikach na wodór. W ramach współpracy powstanie nowa spółka.
Northvolt, dostawca ogniw i systemów bateryjnych, podpisał umowę o finansowanie o wartości 5 mld dolarów. Szwedzka firma podkreśla, że jest to największa ekologiczna pożyczka zaciągnięta dotychczas w Europie.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył karę na firmę instalującą panele fotowoltaiczne za utrudnianie klientom odstępowania od umowy.
Zeszłoroczne inwestycje w globalnej energetyce zostały zdominowane przez fotowoltaikę. W najbliższych latach PV ma odpowiadać nawet za 95 proc. nowych mocy w sektorze energetycznym na świecie.
Polski producent elektrolizerów zaprezentował polską wodorową myśl techniczną na targach CES 2024 w Las Vegas.
Energia z wiatru odpowiada obecnie za 19 proc. generacji energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Moce zainstalowane w energetyce wiatrowej w 2023 r. były rekordowe, jednak wciąż prawie o połowę za małe, by osiągnąć założone cele.
Rzecznik Finansowy wniósł pozew grupowy przeciw bankowi, który udzielał kredytów na zakup pomp ciepła. Środki trafiły do sprzedawców, a pompy ciepła do klientów – już nie.
Znowelizowana unijna dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej z września 2023 r. weszła w życie. Które firmy są zobowiązane do wykonania audytu energetycznego?
Stołeczny Operator Systemu Dystrybucyjnego udostępnił narzędzie, dzięki któremu odbiorcy energii mogą łatwo zgłosić awarię sieci elektroenergetycznej. Mogą też w nim sprawdzić, gdzie występuje brak zasilania.
Rozwijana przez Orlen i Northland Power morska farma wiatrowa jako pierwsza na świecie zostanie zbudowana z wykorzystaniem niskoemisyjnej stali. Ma ona być produkowana prawie wyłącznie z surowca z recyklingu. Dodatkowo piece hutnicze zasilane są energią z OZE.
Grupa Boryszew podpisała 10-letni kontrakt Power Purchase Agreement (PPA). Ma on wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego zakładów grupy w Polsce.
W Świnoujściu powstaje terminal instalacyjny, z którego będzie obsługiwana budowa farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego. Inwestycja jest prowadzona przez spółkę Orlen Neptun.
Po zeszłorocznych wysokich cenach energii dla prosumentów w net-billingu nie ma już śladu. Koniec 2023 r. przyniósł kolejne pogorszenie warunków rozliczeń nadwyżek energii przekazywanej do sieci przez prosumentów korzystających z tego systemu.