Dotacje na OZE z programu Łącząc Europę. Startuje nabór

Dotacje na OZE z programu Łącząc Europę. Startuje nabór
LIBER Europe, flickr cc

Startuje nabór wniosków o dofinansowanie dla tzw. projektów wspólnego zainteresowania w pierwszej rundzie finansowania instrumentu Łącząc Europę Energia (CEFEnergy). Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Europejska Agencja Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w ramach instrumentu Łącząc Europę – Energia.

Projekty w obszarze transeuropejskiej infrastruktury energetycznej można zgłaszać do 19 października. Do podziału jest 785 mln euro.

REKLAMA

Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, nowością tegorocznej rundy finansowania jest wprowadzenie dedykowanej puli w wysokości 15 proc. budżetu CEF dla transgranicznych projektów w dziedzinie energii odnawialnej.

Zaproszenie do składania wniosków na takie projekty, w formie studiów wykonalności, ma zostać ogłoszone w drugiej połowie tego miesiąca.

REKLAMA

Aby aplikować o finansowanie w formie dotacji na badania lub prace wykonawcze w ramach CEF-Energy, projekty muszą być częścią listy PCI (Projects of Common Interest) publikowanej przez Komisję Europejską co dwa lata.

Kolejna lista PCI powinna zostać przyjęta przez Komisję Europejską do końca tego roku.

Wirtualny dzień informacyjny, podczas którego będzie możliwość uzyskania szczegółów na temat procesu składania i oceny wniosków odbędzie się dzisiaj.

Rejestracja jest możliwa na stronie Komisji Europejskiej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.