Budimex zainwestuje w OZE z Hiszpanami

Budimex zainwestuje w OZE z Hiszpanami
Budimex

Jeden z liderów krajowego rynku budowlanego powołał spółkę BFX Energia, która będzie specjalizować się w inwestycjach w OZE. Partnerem Budimeksu będzie hiszpańska grupa Ferrovial.

Budimex wczoraj ogłosił utworzenie spółki BFX Energia, w której będzie większościowym udziałowcem (51 proc.). Pozostałe udziały przypadną hiszpańskiej grupie Ferrovial.

Jedna z największych grup budowlanych w Polsce była już wcześniej aktywna na rynku odnawialnych źródeł energii, na którym zbudowała portfel projektów fotowoltaicznych o mocy 112 MW i wiatrowych o mocy 110 MW. Najbardziej zaawansowane projekty to będące w budowie: farma fotowoltaiczna o mocy 14 MW i farma wiatrowa o mocy 7 MW.

REKLAMA
REKLAMA

Nowy cel, jaki Budimex stawia sobie na rynku zielonej energii, to budowa do 2027/2028 roku mocy rzędu 500 MW w projektach będących w tym czasie w budowie lub eksploatacji.

Ferrovial jest od 2000 roku większościowym udziałowcem Budimeksu, posiadając 50,1 proc. udziałów. Hiszpańska grupa już wcześniej działała na rynku OZE – jednak stosunkowo od niedawna, bo od roku 2021.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.