REKLAMA
 
REKLAMA

Polenergia dostarczy energię z OZE niemieckiej firmie

Polenergia dostarczy energię z OZE niemieckiej firmie
fot. Polenergia

Polenergia poinformowała o podpisaniu kontraktu PPA z firmą działającą w branży powierzchni dekoracyjnych. Grupa energetyczna ma coraz więcej chętnych na zieloną energię wytwarzaną przez należące do niej instalacje OZE.

Długoterminowa umowa cPPA (corporate Power Purchase Agreement) zawarta ostatnio przez Polenergię przewiduje 10-letnie dostawy energii ze źródeł odnawialnych. Trafi ona do Grupy Schattdecor, światowego lidera branży powierzchni dekoracyjnych. Za dostawy odpowiadać będzie spółka Polenergia Obrót.

Zielona energia zostanie wyprodukowana przez należące do Polenergii instalacje OZE: farmę wiatrową Grabowo o mocy 44 MW i farmę fotowoltaiczną Strzelino o mocy 45 MWp. Zabezpieczone wolumeny energii (firma nie podała danych liczbowych) mają zabezpieczać 100 proc. zużycia Schattdecor Polska – polskiego oddziału niemieckiej firmy.

REKLAMA

– Cieszymy się, że Schattdecor dołącza do licznego grona partnerów, którzy obdarzyli nas zaufaniem. To kolejny podmiot na rynku, która zdecydował się skorzystać z oferowanych przez Polenergię długoterminowych umów na zieloną energię. Dekarbonizacja gospodarki to jeden z priorytetów naszej grupy. 10-letnia umowa z Schattdecor Polska doskonale wpisuje się w długofalową realizację tego celu – mówi Ireneusz Sawicki, członek zarządu Polenergii Obrót.

Kontrakty PPA Polenergii

Polenergia podpisała już szereg umów sprzedaży energii dla przedsiębiorców na polskim rynku. Od początku stycznia br. dostarcza energię na potrzeby sieci nośników reklamowych należących do Clear Channel Poland. Zawarty z firmą kontrakt smart cPPA zakłada dostawy z jednej z największych farm wiatrowych w Polsce – FW Dębsk.

REKLAMA

We wrześniu zeszłego umowę PPA Polenergia podpisał również z gdańską fabryką Northvolt. Dostawy energii wytwarzanej przez farmę wiatrową Szymankowo mają w 100 proc. pokryć zapotrzebowanie zakładu na energię elektryczną.

Kolejnym odbiorcą energii od Polenergii na podstawie kontraktu PPA jest sieć Puro Hotels. Zasili ją energią wytwarzana przez farmę wiatrową Grabowo i farmę fotowoltaiczną Strzelino.

Pod koniec ubiegłego roku koncern sfinalizował także rozmowy z siecią Mc Donald’s. Pakiet umów PPA i PPA+ zawartych przez Polenergię Obrót z McDonald’s Polska wszedł w życie 5 grudnia. Przewiduje sprzedaż energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmę wiatrową Szymankowo (38 MW) oraz związanych z tą energią gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z OZE.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Spryciarze się zabezpieczają współpracami z Holendrami i Niemcami, bo sie spodziewają, że prędzej czy później ich z naszego pięknego kraju pogonimy!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA