
Koncern paliwowy już nie chce stacji zasilania wodorem
Mimo wcześniejszych planów Shell nie zbuduje nowych stacji tankowania wodoru dla pojazdów osobowych w Kalifornii. Zamyka też działające już stacje.
Mimo wcześniejszych planów Shell nie zbuduje nowych stacji tankowania wodoru dla pojazdów osobowych w Kalifornii. Zamyka też działające już stacje.
Umowa Orlenu z poznańskim przedsiębiorstwem komunikacyjnym przewiduje dostawy prawie 2 mln kilogramów wodoru. Na całodobowych stacjach oprócz autobusów będzie można zasilać samochody osobowe i ciężarowe. Koncern testuje pierwszy taki obiekt w stolicy Wielkopolski.
Elektrolizery Siemens Energy obsługiwać będzie spółka Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów. Zamierza ona produkować 28 tys. ton odnawialnego wodoru rocznie. Współpraca firm zakłada masową produkcję urządzeń do elektrolizy za zachodnią granicą Polski.
Niemiecka firma Ostermeier H2ydrogen Solutions wraz z gronem naukowców opracowała system EcoreOne do produkcji ciepła i ciepłej wody z wodoru. Cała instalacja wraz z niezbędnymi komponentami została zamknięta w jednym kontenerze, co ułatwia przemieszczanie systemu i jego montaż.
Ogniwo paliwowe mGen w maksymalnym stopniu wykorzystuje metanol jako źródło energii. Jego współtwórca dr Jacek Gliniak zapewnia, że zastosowanie tego związku chemicznego rozwiązuje szereg problemów związanych z przechowywaniem wodoru. I zapowiada otwarcie nowej linii produkcyjnej w Polsce.
Koncern paliwowy kupił pierwszą w Polsce lokomotywę wykorzystującą napęd wodorowy i rozpoczął jej testy. W niedzielę pociąg odbył pierwszy przejazd z Gdyni do Helu.
We francuskim departamencie Morbihan w Bretanii budowany jest elektrolizer, który wytworzy do 2 ton wodoru dziennie. Produkcja H2 zasilana będzie energią z farmy wiatrowej.
Działając w imieniu Energy Group B.V. z siedzibą w Bredzie („Energy Group”) oraz MG Green Energy sp. z o.o. z siedzibą w Jędrzejowie („MGGE”), chcielibyśmy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą propozycją udziału w pionierskim, wielkoskalowym i największym na świecie projekcie wodorowym...
Próby spalania w turbinie gazowej paliwa z domieszką wodoru zakończyły się sukcesem. Partnerzy realizowanego w Wiedniu projektu zainwestują 10 mln euro w kolejne testy.
Komisja Europejska ogłosiła pierwszą aukcję przeznaczoną dla inwestorów, którzy planują produkcję wodoru w procesach wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych.
Pochodzący z Kalifornii start-up Verdagy otrzymał kilkadziesiąt milionów dolarów finansowania na budowę elektrolizera do produkcji zielonego wodoru. Firma twierdzi, że opatentowana technologia radykalnie redukuje koszty CAPEX.
Dolnośląska firma otrzyma dofinansowanie na budowę ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru. Pieniądze przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Najbliższe lata będą kluczowe dla rozwoju gospodarki wodorowej – wynika z raportu opracowanego przez 4CF. UE mocno zintensyfikowała w ostatnich kilkunastu miesiącach działania zmierzające do budowy tej niskoemisyjnej gałęzi gospodarki, a liderami są m.in. Francja, Niemcy i Włochy...
Spółka hiPower Europe zajmująca się rozwijaniem technologii wodorowych i ogniw paliwowych podpisała umowę inwestycyjną z Arena.pl SA i poprzez odwrotne przejęcie stanie się podmiotem notowanym na warszawskiej giełdzie.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt rozporządzenia kluczowego dla inwestorów planujących produkcję wodoru wytwarzanego przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.