Producent paneli fotowoltaicznych wprowadzi ładowarki elektryków

Producent paneli fotowoltaicznych wprowadzi ładowarki elektryków
Hanwha Q Cells

Koreańsko-niemiecki producent paneli fotowoltaicznych Hanwha Q Cells rozszerza swoją ofertę, na którą składały się dotąd panele i instalacje fotowoltaiczne, także na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Korzyść finansową z domowego ładowania samochodu elektrycznego ma zwiększać oferowana przez Q Cells specjalna taryfa na energię elektryczną, w której cena energii jest dostosowywana do bieżących cen na rynku i powinna być niższa w czasie wzmożonej pracy odnawialnych źródeł energii.

Domową stację ładowania o nazwie Q.HOME EDRIVE-G1, którą zaoferuje koreańsko-niemiecka firma, będzie można zasilać baterie wszystkich zarejestrowanych w Europie samochodów elektrycznych, dzięki możliwości zastosowania poszczególnych rodzajów wtyczek.

Maksymalna moc ładowania ma wynosić 22 kW, co staje się standardem jeśli chodzi o oferowane na rynku samochodów elektrycznym domowe stacje ładowania EV.

REKLAMA

Wyróżniać ładowarkę Q.HOME EDRIVE-G1 ma kompaktowy rozmiar, a także zastosowane rozwiązania, które wykluczą konieczność dostosowania domowej instalacji elektrycznej w celu uruchomienia zasilania samochodowych baterii. Ładowarka ma działać po wpięciu do zwykłego, domowego gniazdka.

Urządzenie ma funkcjonować w środowisku sieci WLAN, a gwarancją bezpieczeństwa ma być klasa ochrony IP54 potwierdzająca odporność stacji ładowania na pyły czy wodę, co według Q Cells ma umożliwiać montaż na zewnątrz budynków.

Ponadto zaletą ładowarki od Q Cells w porównaniu do innych tzw. wallboxów ma być możliwość szybkiego demontażu i instalacji w innym miejscu.

REKLAMA

Ponadto klientom w Niemczech Hanwha Q Cells ma oferować dedykowaną taryfę gwarantującą zasilanie auta energią odnawialną, nawet gdy energia nie będzie pochodzić z domowej fotowoltaiki, ale z sieci, dzięki pracy instalacji OZE znajdujących się na terenie Niemiec i Austrii.

Koszt energii w taryfie Q.ENERGY Smart ma być na bieżąco dostosowywany, w godzinnych interwałach, do bieżących cen energii na rynku hurtowym.

Q Cells podkreśla, że oznacza to w praktyce, że użytkownik ładowarki będzie płacić za energię tym mniej, im więcej produkowanej jest w danym momencie energii odnawialnej z farm wiatrowych czy fotowoltaicznych, które obniżają hurtową cenę energii.

Klienci, którzy skorzystają z oferty Q Cells, mają otrzymywać na bieżąco aktualizowane prognozy cen energii, aby optymalizować koszty ładowania swoich elektryków, a aplikacja udostępniona przez Q Cells ma zapewniać automatyczne aktywowanie ładowania, gdy cena energii na rynku jest najniższa.

W ten sposób użytkownicy stacji ładowania będą mogli wspierać system energetyczny, przyczyniając się do stabilizowania popytu i podaży na energię.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.