Kolejny bankrut w niemieckiej branży solarnej

Kolejny bankrut w niemieckiej branży solarnej
Wagner & Co Solartechnik GmbH press

{więcej}Działająca na rynku od 35 lat firma Wagner & Co Solartechnik GmbH, która specjalizuje się w instalacji i dystrybucji systemów fotowoltaicznych oraz produkcji kolektorów słonecznych, złożyła w sądzie wniosek o przeprowadzenie kontrolowanej upadłości. 

– Niestety rynek energii słonecznej i systemów grzewczych w ostatnich miesiącach nie rozwijał się tak jak założyliśmy to w naszym planie restrukturyzacji – oświadczyła niemiecka firma, dodając, że kolejne straty sprawiają, że nie jest w stanie dalej finansować swoich bieżących operacji. 

W wyniku przeprowadzenia sądowych procedur i restrukturyzacji firma chce jednak dalej prowadzić działalność, a w celu przeprowadzenia tego procesu powołała zewnętrznego administratora z jednej z niemieckich kancelarii prawnych posiadających doświadczenie w tego typu sprawach. 

REKLAMA

150 pracowników Wagner & Co Solartechnik ma otrzymywać wypłatę do czerwca. Do tego czasu ma być wiadomo, czy firma będzie dalej kontynuować swoją działalność. 

REKLAMA

Oprócz rynku niemieckiego Wagner & Co Solartechnik działa także we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i w Ameryce Północnej. 

W tym tygodniu sąd w Konstancji rozpoczął postępowanie upadłościowe innej niemieckiej firmy z branży fotowoltaicznej. Należacy do chińskiego LDK Solar producent komponentów do systemów fotowoltaicznych Sunways. Kłopoty finansowe ma także LDK Solar, która została w związku z tym wykluczona z nowojorskiej giełdy. 

W ubiegłym tygodniu Sunways poinformował, że otrzymał ofertę sprzedaży swoich linii do produkcji inwerterów, jednak zaznaczył, że zyski z tej transakcji nie wystarczyłyby, aby całkowicie spłacić jego zobowiązania. 

gramwzielone.pl