Elastyczny panel fotowoltaiczny do montażu na balkonie

Elastyczny panel fotowoltaiczny do montażu na balkonie
źródło: pearl.de

Do sprzedaży internetowej trafił elastyczny moduł fotowoltaiczny firmy Revolt. Panel słoneczny ma doskonale nadawać się do montażu na balkonach, łódkach czy wozach kempingowych. Jego żywotność producent ocenia na 30 lat.

Moduł o mocy 100 W wykonany jest z wykorzystaniem monokrystalicznego ogniwa krzemowego. Od spodniej strony zastosowano dobrze znaną z klasycznych modułów folię EVA, natomiast wierzchnia jego strona jest pokryta warstwą tworzywa sztucznego ETFE (kopolimer etylenu i terafluoroetylenu), który zdaniem producenta ma gwarantować bardzo dobrą ochronę przed niekorzystnym wpływem środowiska.

Parametry modułu

REKLAMA

Moduł o wymiarach 1200 x 540 x 3 mm i masie 2,5 kg jest elastyczny, a maksymalny promień gięcia wynosi 30 st. Nominalne napięcie modułu (Vmp) wynosi 18 V, napięcie obwodu otwartego (Voc) – 21,6 V, prąd zwarcia (Isc) jest równy 6,11 A, a prąd znamionowy (Imp) wynosi 5,54 A. Urządzenie jest dostarczane z przewodem o długości 2,5 m zakończonym złączem MC4. Może pracować w zakresie temperatur od -40 do +85 st. C, ma również certyfikat IP67.

 

REKLAMA

Elastyczne moduł fotowoltaiczny Revolt można łączyć ze sobą w system o większej mocy. Żywotność pojedynczego modułu producent przewiduje na 30 lat.

Cena produktu

Produkt można kupić za pośrednictwem strony internetowej Pearl. Obecnie ma promocję 50-proc. i cena za pojedynczy moduł 100 W wynosi 149 euro.

Do elastycznego modułu fotowoltaicznego Revolt można podłączyć kontroler ładowania oraz baterie LiFePo4 12 V, które w przyszłości również będzie można kupić za pośrednictwem sklepu Pearl. Obecnie osoby zainteresowane komponentami dodatkowymi współpracującymi z panelem mogą je nabyć za pośrednictwem innych serwisów internetowych.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.