Minutor zaczyna sprzedaż magazynów energii w Ukrainie

Minutor zaczyna sprzedaż magazynów energii w Ukrainie
fot. Minutor Energia

Spółka Minutor Energia zawarła z firmą Igosa sp. z o.o., z siedzibą w Zabrzu, umowę na dystrybucję magazynów energii MTR Cells K10 na terytorium Ukrainy. Szacowane wpływy ze sprzedaży objętej kontraktem mają wynieść 2,5 mln zł netto do końca 2024 roku.

– Ostatnio w Minutorze przechodzimy szereg zmian, a obecnie podpisana umowa jest tego przykładem. Spółka Igosa dostała wyłączność na sprzedaż magazynów na terytorium Ukrainy z wyłączeniem obwodu mikołajowskiego, na którym Minutor sam prowadzi kilka zaawansowanych negocjacji  – powiedział Zbisław Lasek, prezes Grupy Minutor Energia.

Igosa będzie prowadziła we własnym imieniu i na własny rachunek sprzedaż magazynów energii dostarczonych przez Minutor Cellarium – pod znakami towarowymi i firmowymi Cellarium.

REKLAMA

Zawarta umowa dotyczy również terytorium Polski i Łotwy, jednak większość zamówień pochodzić ma z rynku ukraińskiego, na który spółka dostała wyłączność (poza obwodem mikołajowskim).

­­­

W wyniku ostatnich rosyjskich bombardowań na Ukrainie ludzie bardzo często nie mają stałych dostaw prądu. Magazyn MTR Cells K10 jest produktem rozsądnym cenowo, a zarazem posiadającym bardzo dobre parametry ładowania. Tym samym będziemy mogli moim rodakom zapewnić dostęp do elektryczności w czasie, w którym elektrownie nie działają – podkreśla Igor Andriyev, prezes Igosa sp. z o.o.

REKLAMA

Przetrenowany schemat

Igor Andriyev informuje, że zamówienie na pierwsze egzemplarze pilotażowe magazynu MTR Cells K10 już zostało złożone.

Moje osobiste kontakty pozwolą mi na skuteczność dystrybucji magazynu na terytorium Ukrainy. Wprowadziłem z sukcesem na rynek ukraiński m.in. markę Bielenda, a takie marki jak Revline, Jasol wprowadziłem wspólnie z ich właścicielem Flukar Sp. z o.o. – opowiada prezes Igosy.

Kontrakt został podpisany do końca 2024 r. z możliwością przedłużenia.

Specjalizująca się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii Minutor Energia prowadzi obecnie emisję akcji serii D o wartości do 3 mln zł, która ma doprowadzić m.in. do podwyższenia kapitału zakładowego w spółce córce odpowiadającej za produkcję magazynów energii. W ostatnim czasie część akcji z nowej emisji objęli obecni współwłaściciele spółki: Agata i Zbisław Laskowie.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.